Home

O jakich rzeczach trzeba pamiętać jeśli będzie się chciało mieć zwierzę w domu, najważniejsze wyposażenie dla kota

W wielu domach zwierzaki urastają niemalże do roli członków rodziny. Najpopularniejsze są psy oraz koty, ale wiele osób hoduje różnego rodzaju ryby,gady czy gryzonie. Lecz bez względu na to, jaki zwierzak mieszka w domu trzyma, to należy o nie dobrze dbać. Nie obejdzie się przy tym bez odpowiednich, bo i na początku trzeba zakupić parę rzeczy, i później systematycznie należy się zaopatrywać w jedzenie, środki do pielęgnacji czy lekarstwa.
Decydując się na jakieś zwierzę, należy również dobrze zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać opieka. Na przykład rybki lub kota można spokojnie pozostawić na kilkanaście godzin, jeśli tylko zapewni się pokarm, lecz już z psem tak łatwo nie będzie. Pies musi codziennie wyjść przynajmniej dwa razy na krótki spacer, i nie można nie dać mu tego. Z tego też powodu każda decyzja o zwierzaku musi być odpowiednio przemyślana, żeby nie było problemów później z poszukiwaniem dla niego domu. Jeżeli już będzie się wiedzieć, jaki zwierzak wkrótce się pojawi, to będzie można przystąpić do zakupu akcesoriów dla niego.
karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu


Przykładowo przy kocie przyszły właściciel pomyśleć powinien przede wszystkim o dwóch miskach, jednej na wodę i drugą na karmę. Przy tych zwierzętach należy dbać o to, żeby obie miski cały czas były pełne, zwłaszcza wody nie może brakować. Koty w praktyce powinny być karmione specjalnie dla nich przeznaczonymi karmami, raczej nie powinno im się dawać resztek obiadów z naszych stołów.

Karmy generalnie dzieli się na mokre i suche, tu można w dowolny sposób układać dietę dla swego futrzaka. Jeśli podstawę stanowi sucha karma Dolina Noteci, to odpowiednia ilość wody jest niezbędna, ponieważ umożliwi ona właściwą pracę układu pokarmowego. Mokra karma dla kotów ma wody znacznie więcej, więc dużą jej część dostarcza się wraz z posiłkiem, wielu właścicieli decyduje się też na karmienie na zmianę obiema rodzajami rodzajem (pomocne źródła). Poza miskami powinno się zakupić akcesoria pielęgnacyjne, to znaczy nożyczki i szczotkę, a dla rozruszania naszego pupila bardzo dobrze sprawdzą się rozmaite kocie zabawki.