Home

W zdrowym ciele zdrowy duch - jak się okazuje - nie tylko u ludzi

Wszystkie żywe stworzenia potrzebują do właściwego wzrostu zbilansowanej diety. Pomijając nawet sylwetkę, dobrze dopasowana karma wpływa nade wszystko na stan zdrowia zwierzęcia.
morze
Źródło: www.morguefile.com


Ponadto należy wiedzieć, że rodzaj pożywienia decyduje także o zachowaniu.


Powszechnie wiadomo, że hodowla koni, jazda konna, a także zwykłe spędzanie czasu w stadninach konnych jest nie lada przyjemnością. Nie ma to jednak związku tylko i wyłącznie z zabawą. Mianowicie, wymaga także ogromnej roztropności. Poznawanie ogólnych potrzeb konia jest niezbędne, żeby zapewnić zwierzęciu najlepsze warunki życia. Poza takimi sprawami jak: opieka, pielęgnacja, czyszczenie oraz szkolenia zwierząt, istotne są również pasze dla koni hodowlanych. Co potwierdzają weterynarze, konie posiadają całkiem niewielki żołądek, patrząc na ich masę ciała. W związku z tym, żywienie powinno się odbywać w ściśle ustalonych okresach oraz posiadać dostosowane porcje. Mimo iż konie są indywidualistami i trzeba odnosić się do nich uważnie oraz z zainteresowaniem, jedno nie podlega wątpliwości - pasze dla koni hodowlanych muszą być dobre jakościowo. Tylko prawidłowo zestawiona dieta zagwarantuje organizmowi kondycję, właściwy wygląd, uchroni przed chorobami, a oprócz tego wpłynie dobroczynnie na stan ducha naszych podopiecznych.
Hodowanie koni w miejscach zamkniętych sprawia, że zwierzęta bywają lepiej chronione przed zmianami klimatu, co z kolei pozwala na prostszą pielęgnację oraz pieczę. Jednak nadal należy mieć na uwadze, że bez względu na wszystko koń wymaga regularnego ruchu.