Home

Dobry jakościowo żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu można poczuć. W rzeczywistości koty to wyjątkowo czyste zwierzęta domowe , które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez żadnego problemu załatwiają do kuwety.


Kocięta bardzo szybko uczą się korzystania z kuwety. Zwykle wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę natychmiast zapamiętuje to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.
Sytuacja ta może być spowodowana niewłaściwą wyściółką w kuwecie. Wybierając się do sklepu zoologicznego możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.


żwirek silikonowy dla kota
Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com


zwierzak
Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com


Sukcesem ostatnich lat jest z pewnością żwirek silikonowy dla kota. Wbrew pozorom żwirek ten nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa "krzem" czyli silicon. Żwirek (przetestuj karma brit premium: zobacz by porównać) wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje się dużą porowatością i wytrzymałością.
Dzięki temu doskonale sprawdza się w roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia łatwe utrzymywanie czystości w kociej toalecie. Dodatkowym plusem jest jego lekkość - noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak męczące.