Home

Jakiego typu wybrać lokalizator dla psa? Jakie są typy? Jaki jest szczególnie polecany?

Z pewnością największym koszmarem właścicieli jest ucieczka, przypadkowe zagubienie albo nawet porwanie ukochanego psa. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą najnowocześniejsze gadżety. Jeden bardzo pomocny - lokalizator gps umożliwia bez trudu określić, gdzie w określonej chwili przebywa nasz pies.

Lokalizator gps
biegnący pies
Autor: mtch3l
Źródło: http://www.flickr.com
dla psa, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia ustalenie, w jakim miejscu w określonym momencie jest nasz pies (zobacz jak wygląda: http://sorfex.com/pl/c/Lokalizatory-GPS/36). W większości tego rodzaju urządzenia są przeznaczone właśnie dla psów. Część z nich ma ułatwić odnalezienie pupila, który np. podczas spaceru pobiegnie zbyt daleko. Dobrze wiedzieć, iż nie wszystkie lokalizatory są przeznaczone do odnajdywania niesfornych psiaków. Niektóre z nich mają za zadanie pomóc nam we współpracy z myśliwskimi psami. Dzięki więc takiemu gadżetowi można przestać przejmować się tym, gdzie obecnie przebywa nasz pupil i skupić się po prostu na tropieniu.

Jak jednakże zajdzie taka możliwość skorzystania z usług psa myśliwskiego, to można swobodnie określić, w którym miejscu obecnie przebywa. Są tak naprawdę trzy podstawowe rodzaje lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe oraz wspomniane na początku oraz rekomendowane - gps. Różnią się one sposobem, w który jesteśmy w stanie zdefiniować miejsce pobytu naszego pieska.Lokalizatory dźwiękowe są najbardziej popularne. Taki nadajnik przyczepia się na pasku do obroży zwierzaka, zależnie od tego,
kamera
na jaki rodzaj się zdecydujemy, różna jest max. odległość z jakiej jesteśmy w stanie usłyszeć dźwięk. Następny model to lokalizator radiowy. Ich największą zaletą jest to, że są małe, więc bardziej komfortowe dla czworonoga. Łatwe są także w mocowaniu.

Niezwykle istotną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej zaawansowany technologiczne i najbardziej godny polecenia jest lokalizator gps dla psa. Taki model ma największy zasięg spośród każdego z zaprezentowanych rodzajów urządzeń, więc jest najbardziej często wybierany przez myśliwych. Jest najbardziej niezawodny. Dobrze zresztą pamiętać, iż dobrze skorzystać z najbardziej nowoczesnych urządzeń, jak tego typu lokalizator gps czy np. kamera z diodami, bo to najbardziej niezawodne sprzęty (więcej: http://www.sorfex.com/pl/c/Kamery-Fotopulapki/3). Jeżeli mamy taką możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?