Home

Założenie stadniny koni to nie interes - to zazwyczaj pasja oraz miłość do tych zwierząt, która trwa całe pokolenia

Prowadzenie stadniny to najczęściej wyczerpująca harówka. Zazwyczaj jest to zajęcie od świtu do nocy i to bez jakichkolwiek dni urlopu. Należy zajmować się wszystkimi zwierzakami i karmić również źrebaki.


pasza dla źrebiąt


wolfik, sklep zoologiczny
Konie to najczęściej pasja, która ciągnie się przez całe życie i niejednokrotnie przeistacza się w sposób na życie. Założenie stadniny to dosyć kosztowna rzecz, ale zwykle porywają się na to całe rodziny, które trudnią się tym zajęciem z pokolenia na pokolenie. Czasami końmi zajmują się dziadkowie, rodzice i nawet wnuki. Bakcyla mają możliwość złapać już będąc w szkole. Maluchy są w stanie zajmować się takimi samymi maluchami jak one - źrebakami. Mogą je karmić i wyprowadzać na Spacer. Tak tworzy się przyjaźń oraz chęć naszych dzieci, by w przyszłości ciągnęły nasz interes i dbały o konie. W trosce o młode osobniki najważniejsza jest pasza - wbogacanie solą - dla źrebiąt. Musi być ona bogata w różne substancje odżywcze. Zazwyczaj chodzi o białko oraz wapń, a następnie o przeróżne potrzebne minerały. Paszę musimy aplikować co najmniej dwa - trzy razy każdego dnia, aby młodziak rozwijał się jak należy. Chodzi najczęściej o poprawny przyrost kości i masy mięśniowej, ale też ścięgien.


Jeżeli zainwestujemy w rozwój naszego źrebaka od pierwszych tygodni jego życia, to potem będziemy mogli mieć nadzieję na to, że będzie on zdrowym i pięknym okazem, który zapewni naszej stadninie znakomity rozgłos oraz pieniądze. Jeśli źrebak będzie prawdziwym mistrzem, to będziemy mieli możliwość zgłaszać go do przeróżnego typu konkursów.