Home

Designerskie wykorzystanie akwarium w mieszkaniu

Innowacyjne uzupełnienie przestrzeni mieszkaniowej co roku wspina się na coraz wyższy poziom. Klienci ustawicznie starają się znaleźć nowe bardziej apelujące wizualnie oraz wydajniejsze narzędzia do wydobycia niepowtarzalności swojego mieszkania.
piasek kwarcowy
Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com


W ostatnich latach do łask wracają akwaria. Nie są to jednak drobne szklane kule, tylko designerskie warianty, których wygląd zwyczajnie oszołamia. Wypełnione przez iskrzący piasek kwarcowy z sandmix oraz różnorodne dodatki akwarystyczne nowoczesne akwaria, stanowią często swego typu „dzieła sztuki”.


osuszacze
Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com


Akwarium do niedawna było nieczęsto spotykane w przestrzeniach designersko wykończonych domów. Dlaczego? Objętość. Nowoczesne akwaria (okazyjne akwaria warszawa www.krewecie.pl/akwarystyka-akwaria-i-zestawy-c-7_8.html) zajmowały zbyt wiele miejsca skutecznie zmniejszając pole do aranżacyjnego manewru dla mieszkającego. Współcześnie schematy myślenia się zmieniły. Akwaria właśnie dzięki swojej wielkości mają stanowić element centralny danej przestrzeni przykuwając wzrok swoją masywnością oraz nagromadzeniem żywych i sztucznych dodatków.


Ryby i inne żyjątka to tylko niewielka część sukcesu. Fundamentalną rolę gra tu sam wygląd akwarium, a dokładniej ilość i jakość wypełniających je elementów. Piasek kwarcowy jako warstwa dekoracyjna, różnorodne gatunki wodnej flory i oświetlenie zsumowują się na wymiar otrzymanej zjawiskowości oraz zdolności akwarium do odnalezienia się w konkretnej przestrzeni.
Stylowe akwaria nie są ograniczone jedynie do przestrzeni domowych, odnajdują się one również idealnie w biurach Sandmix. Są one środkiem wykończeniowym, który pozwala na pełniejsze rozwinięcie aranżacyjnych skrzydeł i stworzenie prawdziwie zjawiskowej wizji wykończeniowej.