Bez kota lub pieska w domu troszkę smutno

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez czworonoga lub kotka nie ma w sobie pomyślnej atmosfery, nie ma zwierzęcego pierwiastka, jaki właściwie każdy z nas nosi w sobie, nie ma też bezmiernego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze powinni się zdenerwować). Zanim jednak zadecydujemy, że jednak pragniemy posiadać zwierzaka pamiętajmy, aby wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Która rasa? To wszystko powinniśmy dokładnie przeanalizować.

piesek

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szukasz przyjaciela i nie masz wobec niego zdecydowanych treserskich zapatrywań najlepszym wyborem będzie najzwyklejszy kundelek. Tak się składa, że tego typu psy to bardzo wierni, wdzięczni towarzysze życia. Najlepsze rozwiązanie to przygarnąć takiego psa ze schroniska, ponieważ jest tam dużo potrzebujących psów, które bardzo czekają na własny kąt. Jak wynika ze sprawozdania osób, które skorzystały dokładnie z tej możliwości „schroniskowe” psy są niezwykle związane z właścicielem, traktują własnego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako osobę najważniejszą w swoim życiu.

Wiele ludzi wybiera jednakowoż na psy rasowe. To również dobry wybór, bo ras jest naprawdę dużo, tak więc każdy odnajdzie psiaka dla siebie. Jednakże przed kupnem takiego psa powinniśmy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Przykładowo, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest bardzo szlachetna, tego typu pieski są piękne, dumne i inteligentne, lecz pamiętajmy, że są to również psy Zobacz artykuł bardzo duże, uparte i niezłomne. Powinniśmy mieć do nich trenerskie podejście i to od samego początku, bo później możemy z takim psem nie dać rady. Szczenięta tych ras wyglądają niewinnie, jak małe misiaczki, ale pamiętajmy, iż wyrastają na pewne siebie, mocne zwierzęta, na które działa stanowcza i właściwa tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tych uroczych, acz wolnomyślicielskich zwierząt. Kolejni są zdania, że są to zwierzęta egoistyczne, a nawet wredne. Trzeba podkreślić, że kot to nie pies, więc jeśli czekamy na posłuch i pełne oddanie, to nie mamy co liczyć, że kot nam to zapewni. Koty są słodkie i (wbrew obiegowym opinii) mocno się przyzwyczajają, ale jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi rządził. Chodzą własnymi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (czytaj też).