Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?


Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to podstawa ubioru łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla takich ludzi w przygotowaniu sklepów znajdziemy katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: przeważnie leśnicy, (straż leśna), a przede wszystkim myśliwi obcują z dziką przyrodą, której nigdy nie da się do końca przewidzieć.

polecamy

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są w lasach ogniwami które dopasowują się do natury, nigdy (szczegółyo tym > https://sklep.oemtuning.pl) nie na odwrót. Obserwujemy to w odzieży i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, spodni i wszystkich gadżetów to przede wszystkim kompozycje i mieszanki zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę ryzyka. Starcie człowieka i jego lufy karabinu myśliwskiego ze zwierzyną kalibru dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Człowiek nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierzyny, nawet mając skuteczne wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące – zobacz koniecznie.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, przysłowiowo, mieć oczy szeroko otwarte. Stąd też kompletne wyposażenie odgrywa u myśliwych istotną rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na leśne ochłodzenia) jest tworzona w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być przede wszystkim ciepłe i dopasowane do parametrów strzelca.

Za egzemplarze z wysokiej półki przeznaczone do noszenia myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki z polaru kupi się od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (walory kamizelki przydają się na cieplejsze dni lata) sprzedawcy poproszą o kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy zawodowymi myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych – ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, dopasowujących ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale też komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.