Chcesz zakupić psa? Pamiętaj, iż czekają Cię powinności, musisz także właściwie zadbać o psiaka. Czy wiesz co nabyć?

Przyprowadzając do domu psa musisz pogodzić się z nowymi kosztami. Pośród tych wydatków znajdują się zwłaszcza akcesoria dla psa i psia karma. Jeżeli analizujemy dodatki, to przede wszystkim smycz, obroża i akcesoria do rozrywki z kolei karmę najlepiej nabywać wysokiej jakości, taki jak karma Brit. Co do akcesoriów to trzeba uważać, by nie zmarnować pieniędzy, to znaczy, żeby nie kupić rzeczy, która nie będzie warta wydanych pieniędzy.

zabawy z psem

Źródło: http://pixabay.com
Czy zdajesz sobie sprawę, na co należy zwracać uwagę przy wyborze smyczy czy obroży? Które zabawki dla psa są najlepsze?

Najdogodniejsza smycz dla pupila musi być dobrana do jego wielkości. Na pewno nie powinna być ani zbyt krótka, ani zbytciężka. Nie od razu nauka spacerowania na smyczy może być łatwa dla nas, podobnie dla naszego psa, więc najprościej rozpocząć od zwykłej, półtorametrowej smyczy. Smycze tego typu są idealne na początek, gdyż umożliwiają lepszą kontrolę nad naszym pieskiem. Po jakimś czasie, kiedy Twój pupil będzie już przywykły do smyczy, możesz kupić inny, dłuższy model. W uzasadnionych przypadkach warto sięgać po specjalne rodzaje pokarmów – .

Tak samo jak w sytuacji smyczy, pierwsza obroża także powinna być wykonana ze skóry lub parciana. Musi być właściwie wytrzymała i dość ciasna. Co więcej, piesek nie powinien mieć możliwości zerwania jej, zsunięcia, wsunięcia łapy między kark a obrożę.

Warto pamiętać żeby wiązać smycz możliwie ciasno i nie martwsię – psu nie grozi uduszenie. Dla dużych psów najlepiej sprawdzają się szerokie skórzane obroże, ponieważ zbyt cienkie mają tendencję by wpijać się w ich ciało. Niezwykle interesującym rozwiązaniem może być obroża uzdowa, która pozwoli na bezpieczne kierowanie psem podczas spaceru. Wystrzegaj się obroży z kolcami, ponieważ one mogą zbędnie zranić zwierzaka.

zwierzę w domu

Autor: Grumpy Chris

Nie ma jak to rozrywka, więc stałym elementem będą akcesoria do zabawy. Muszą one być wytworzone z najlepszej jakości tworzyw. Co więcej, materiały nie mogą być toksyczne. Powinny mieć specjalny atest sprawdź – ). Materiał z którego są zabawki nie może być marny i podatny na zniszczenia, powinien być solidny i trwały. Materiały te jednakże powinny być też właściwie elastyczne, aby nie drażniły dziąseł i nie uszkodziły zębów Twojego zwierzaka.

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to idź dalej stajnie dla koni i przeczytaj tam następne fascynujące wątki. Nie zwlekaj!

Istotne jest też, żeby zabawki nie były za małe, żeby nasz zwierzak ich nie zjadł.