Chciałbyś mieć psa? Dowiedz się, co będzie ci potrzebne, aby zapewnić mu odpowiednią opiekę

Pies w domu to wyjątkowa radość. Uszczęśliwi i dorosłych, którzy często marzą o nim od wielu lat, i dzieciaki, które nie odejdą od niego ani na krok, zwłaszcza w pierwszych dniach, gdy pupil będzie dla nich niezaprzeczalną niespodzianką. Troska o czworonożnego przyjaciela wymaga zrobienia niewielkich zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeżeli decydujemy się przygarnąć albo kupić szczeniaka lub większego pieska dla swojej rodziny.

pies rady buldog

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z kluczowych zakupów jest karma dla psa, na początek najlepiej taka, którą zwierzę było karmione w poprzednim miejscu. Potem bez pośpiechu możemy wprowadzać inne rodzaje karmy i kupić np. friskies multipack 12x100g – link. Nie zapominaj, że jedynie dzięki pełnowartościowemu oraz zbilansowanemu jedzeniu, zapewnisz mu wszystkie cenne składniki, które pozwolą mu na zdrowy rozwój. Drugim zakupem powinno być legowisko dla psa, zgodne z jego rozmiarami. Niewielkim psiakom najlepiej będzie w domkach, w których będą czuć się bezpiecznie, większym zaś można wybrać kanapę z gąbki, niezmiernie wygodną oraz łatwą w czyszczeniu. Nie można także zapomnieć o obroży i adresówce, jaką do niej przyczepimy, uprzednio wpisując na niej swoje dane. Dzięki temu nawet gdy psiak się zgubi, będzie większa szansa, iż do nas wróci. Gdy ktoś go znajdzie, będzie mógł zadzwonić pod podany na adresówce numer. Poza tym należy zatroszczyć się o miski do jedzenia, smycz, do której dobrze jest przyzwyczajać pieska już od początku i szczotkę, a także szampon, dopasowany do wieku czworonożnego pupilka.

Czy myślisz, że jest konieczność dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym artykule informacji? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110).

Inne kosmetyki bowiem konieczne są dla dorosłych psów, inne z kolei dla szczeniąt.

Piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy własny dom i planujemy w nim oczka wodne plastikowe, musisz też pomyśleć o tym, aby stosownie wyprofilować jego brzegi. Psiak bowiem może nawet w czasie zabawy wskoczyć do niego i musi umieć samemu wyjść z oczka – kliknij tutaj. Na dworze także dobrze jest zastanowić się nad jakimś miejscem dla zwierzaka, w tym o budzie, nawet jeśli czworonożny przyjaciel sporo czasu spędza w domu, to jakieś zabezpieczenie na zewnątrz również mu się przyda. Pamiętając o powyższych elementach dobrze przygotujesz się na przybycie nowego członka rodziny do własnego domu i będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się zabawą, a także opieką nad psem.