Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego pupila

Kiedy posiadasz niedużego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, na pewno powinieneś pomyśleć o założeniu dla niego jakiegoś płotu. Jeśli masz małego pieska na przykład w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wtedy koniecznie świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

pies

Autor: laurawashere95
Źródło: http://www.flickr.com
Działa ono dla przykładu jak płot pod wysokim napięciem – efektywnie odstraszy psa od zbliżania się do krawędzi tarasu, a jednocześnie oczywiście będzie to kategorycznie dla niego całkowicie bezpieczne. Wystarczy, że założysz własnemu psu obrożę, która będzie natychmiast reagowała w sytuacji gdy zbytnio zbliży się on do krawędzi tarasu. Wtedy poczuje on w karku nieciekawe mrowienie – będzie to właśnie prąd elektryczny. Chociaż może to brzmieć trochę brutalnie, koniecznie dajemy Ci gwarancję, że jest to całkowicie bezpieczne dla Twojego psa, którego nie będzie to krzywdziło – link na http://sport-dog.pllink na .

Autor: Grumpy Chris
Zwierzęta zawsze mają większą tolerancję na ból niż my, a w dodatku natężenie prądu jest tak ustanowione, że nie powoduje niebezpieczeństwa. Na dodatek kiedy pies parę razy poczuje takie nieprzyjemne mrowienie, wtedy kategorycznie nie będzie już nawet próbował podchodzić do krawędzi balkonu. Dzięki temu po pewnym czasie noszenie przez niego obroży nie będzie już potrzebne. To niewątpliwie jeden z najbardziej efektywnych sposobów, dzięki którym zdołasz nauczyć swojego psa posłuszeństwa. Dodatkowo takie ogrodzenie jest bardzo korzystne także dla Ciebie – jeżeli zdecydujesz się na jego zamontowanie, bez wątpienia nie będziesz tego żałował. Ma ono tę dużą zaletę, że jest niewidoczne – dzięki temu estetyka Twojego tarasu nie zostanie zniszczony. Mocno polecamy takie rozwiązanie niemal wszystkim właścicielom niedużych psów – to koniecznie niezły pomysł. Jeśli masz kota i także martwisz się o jego bezpieczeństwo, takie ogrodzenie koniecznie także sprawdzi się dobrze w Twoim wypadku (zapraszamy na stronę główną).