Czworonóg również może się wyróżniać!

Wielu ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez zwierzaczka. Pies, kot, tchórzofretka, czy choćby rybki – często decydujemy się na dzielenie mieszkania nie tylko z rodziną.

Zwierzęta często przejmują po nas pewne nawyki, dlaczego więc nie uczynić ich specjalnymi i sprawić im ciekawego dodatku?
Czasami, zwłaszcza kiedy robi się nieco zimniej, na ulicach obserwujemy pieski przebrane w różnokolorowe, wzorzyste kubraczki. Właściciele zwierzaków mają w kwestii ubierania swoich czworonogów różne opinie, ale aby ofiarować swoim przyjaciołom trochę indywidualnych cech wystarczy specjalna obroża. Dawniej uważano, że jest to gadżet przeznaczony jedynie dla szczekających czworonogów. Teraz częściej i częściej możemy zaobserwować, że szyje na przykład kotów również zdobi obroża https://sport-dog.pl/. Czasami kolorowa, w ciekawe, modne wzorki, w innych przypadkach bardziej jednolita, a jeszcze innym przyozdobiona kolorowymi błyskotkami. Nie istotne jaka, istotne, że spełnia swoją funkcję, a zwierzęta posiadają swoją własną biżuterię, która wyróżnia je spośród pozostałych. Obroża jest też dobrą metodą na rozpoznanie czworonoga w wypadku jego ewentualnego zaginięcia. Nikt z nas nie chciałby przecież utracić ze względu na nieuwagę ukochanego pupila. Nie wszystkie stanowią jednak wyłącznie element estetyczny. Coraz popularniejsza staje się przecież obroża zapobiegająca przyleganiu pcheł, bądź też typowo odrobaczająca. Nawet w ten sposób można więc uchronić swojego pupila przed zakażeniami. Obroża jest więc nie tylko imponującym dodatkiem dla naszych pupili, ale też gwarantuje zabezpieczenie przed jego zaginięciem, oraz chroni jego zdrowie.
obroża

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
O ile ubranka dla zwierząt rzeczywiście mogą budzić swego rodzaju niesmak, to obroże nie będą nikogo obruszać.

Jeśli ktoś nie jest fanem przebierania swoich pupili może zainwestować w obroże chociażby dlatego, by nie narażać się na stres związany z zaginięciem zwierzaka. Dużo łatwiej zidentyfikować znalazcy psa, który na obroży ma medalik z kontaktem do właściciela, prawda?