Czy przy użyciu granulatora można wytwarzać swoje pasze?

Do produkcji paszy dla swych zwierząt używa się szczególne urządzenia do granulowania. Wytworzone granulki posiadają w każdym wypadku taki sam kształt i skład. Pasze granulowane mają małą wilgotność, a to wydłuża ich okres magazynowania.
Tego typu maszyną jest granulator.

Parasole

Autor: Julia
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczony on jest do wytwarzania granulowanej paszy dla kurcząt, świń, koni czy krów. Granulat cylindryczny powstaje przez sprasowanie oraz suszenie mechaniczne pasz sypkich. Z tego powodu, że granulat posiada dużą gęstość trzoda i ptaki mogą jednorazowo zjadać więcej paszy, a to może podnieść efektywność ich karmienia. Posiadając granulator, można samodzielnie wyprodukować paszę dla bojlerów, kur oraz bydła. Spoglądając na to, że wykorzystywanie swoich surowców jest o wiele tańsze, to można niezwykle zmniejszyć koszty utrzymywania bydła (http://www.aquablendpolska.com/) oraz ptaków. Granulowany pokarm znakomicie nada się do karmienia rybek. Granulat długo pozostaje na wodzie, a to pozwala rybom zjeść cały pokarm. Dlatego też granulek zużywa się znacznie mniej niż innych rodzajów pokarmu. W zależności od potrzeb za pomocą granulatora granulki mogą mieć od 2 do 8 milimetrów. W granulatorze powinna się znajdować właściwa matryca, jaka jest wyprodukowana ze stali nierdzewnej.
Pojemniki plastikowe na piasek i sól

Autor: KINGSPAN Environmental
Źródło: http://kingspanenviro.pl
Również granulatora używa się do produkowania pelletu. Wyrób pelletu polega na poddawaniu biomasy suszeniu, rozdrabnianiu oraz prasowaniu. W początkowej fazie mokre trociny dostarczane są na linię produkcyjną na listwowy podajnik. Po dostarczeniu trocin do separatora grubszych trocin, poddawane są one odsiewowi.

Sprawdź bez marudzenia ten wpis z serwisu (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79) publikującego analogiczne posty, gdyż on na pewno też jest godny Polecenia.

Usunięte zostają wszystkie znaczniejsze części desek czy kamienie. Następnie mokre trociny mogłyby być poddane suszeniu.

Trafiają na przenośnik listwowy, gdzie automatycznie są dozowane do suszarni. Wysuszone trociny są poddawane dalszej obróbce. Na początku przechodzą one kolejny odsiew drobnych zanieczyszczeń. Na sklepowe regały dociera pellet opakowany w worki od 10 do 50 kilogramów albo big-bagi.