Dobry jakościowo żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu można poczuć. W rzeczywistości koty to wyjątkowo czyste zwierzęta domowe , które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez żadnego problemu załatwiają do kuwety.
Kocięta bardzo szybko uczą się korzystania z kuwety. Zwykle wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę natychmiast zapamiętuje to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Sytuacja ta może być spowodowana niewłaściwą wyściółką w kuwecie. Wybierając się do sklepu zoologicznego możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.
żwirek silikonowy dla kota

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Sukcesem ostatnich lat jest z pewnością żwirek silikonowy dla kota. Wbrew pozorom żwirek ten nie jest wcale produkowany z silikonu.

Jeśli szukasz podobnej interesującej informacji, sprawdź pod linkiem, w tym miejscu również na pewno jest dokładnie to, czego szukasz.

Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa „krzem” czyli silicon. Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje się dużą porowatością i wytrzymałością.

Dzięki temu doskonale sprawdza się w roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia łatwe utrzymywanie czystości w kociej toalecie. Dodatkowym plusem jest jego lekkość – noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak męczące.