Dowiedz się, jakie rzeczy nabyć zanim przygarniesz kota

Pragniesz posiadać kota? Bądź gotowy na „niezłą jazdę”. Mowa tu naturalnie o wszelkich aspektach posiadania tego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, taka jest podstawowa zasada. Nie wyszkolisz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie dasz radę, nie będzie zobowiązany, jak pies, chociaż oznak przywiązania zapewne doświadczysz. Kot nie będzie tak naprawdę potulny jak pies, chociaż to zależy, na jakiego kota trafimy.

Przede wszystkim, każdy kot jest inny, każdy odznacza się swoją osobowością i indywidualnością. Nie słyszałem jeszcze, żeby istniały dwa takie same koty (to identycznie jak ludzie, też każdy na swój sposób jest niepowtarzalny).

Tak samo emocjonujące zagadnienia znajdują się w podobnym serwisie. Jeżeli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem, który jest tutaj!

Jeden będzie bardziej

zwierzę

spokojny, będzie lubił pieszczoty i spanie razem z tobą, drugi będzie cię drapał, gdy tylko będziesz brał go na ręce, będzie ciebie unikał, a czasami nawet zapoluje na twoje nogi. Miej to zdanie na uwadze: na jakiego kota trafisz musisz go zaakceptować po całości, ponieważ wcześniej to ty się zmienisz, niż kot zmieni swoją dziką naturę- sposoby na owady.

Kot jednakże to mniej obowiązków niż pies. Najistotniejsza różnica: z psem musimy wychodzić trzy razy dziennie, a kot to normalka – kuweta dla kota ) i spokój. Nawet, kiedy na zewnątrz wichura, śnieżyca lub trzaskający mróz – nie jesteśmy zmuszeni wychylać tam nosa. Miej na uwadze jednakże, aby ją regularnie czyścić, gdyż każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioszek i jeśli stwierdzi, iż w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka w takim wypadku zrobić swoich potrzeb w innym miejscu. Właściwie, wydatki na kota nie są duże, nie musisz często odwiedzać sklepu zoologicznego czy weterynarza- królik karzełek.

Jasne jest, że poza kuwetą należy się zaopatrzyć w inne konieczne rzeczy: transporter dla kota (strona z transporterami dla kotów) (nawet jak nie podróżujesz to się przydaje, przykładowo, wizyta u weterynarza), pożywienie, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące

koty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

powinieneś odwiedzić lecznicę weterynaryjną, żeby nabyć tabletkę na odrobaczenie, a raz w roku wymagane jest szczepienie. To w zasadzie niezbędne minimum, które wystarcza, abymieć szczęśliwego kota.

Miej na uwadze również także, że jeśli adoptujesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć kłopot, gdyż tego typu kot lubi znaczyć teren moczem, a zapach kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy o tym nie myślą, a po jakimś czasie przyzwyczajają się do tej swoistej woni. Ja jednak radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.