Idealny sposób na rehabilitację

Od dawna wiadomo, że zwierzęta są w stanie pomóc w odpowiednim rozwoju małych dzieci i mogą też pomóc w pewnego rodzaju odstresowaniu się ludziom starszym. Nie bez powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.

Nie chodzi tylko o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę prowadzi do tego, że w domu panuje zupełnie inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia potrafi zdziałać cuda. Koń jest dla pacjenta, prawie tak samo ważny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego rodzaju zaburzeniami. Hipoterapia świetnie wspiera różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens najlepiej, żeby dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach.

Hobby, które ratuje życieKażda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie opcje wykupienia nawet kilkudziesięciu minut dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jazdą konną. A te osoby, które uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie powinniśmy się obawiać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu chwilę pobyć w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie wytłumaczą nam jak się zachować będąc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści.

Na początku będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli obawa będzie duża, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie kogoś do pomocy. Z czasem przyzwyczaimy się do siodła. Obawy z każda minutą staną się mniejsze i niemalże na pewno zechcemy przyjść na następną lekcję. Konie są w stanie uspokoić nawet najbardziej zdenerwowaną osobę. Dlatego jeżeli nie mamy czasu by w codziennym biegu wziąć oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie genialnym rozwiązaniem – ISKRA – stadnina koni jest miejscem, gdzie rzeczywiście możemy zapomnieć o kłopotach codzienności. I co niezmiernie istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy zdrowy, czy chory, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo

.