Jak dbać o dobre zdrowie pupila?

Nasze zwierzęta tak jak ludzie potrzebują prawidłowej pielęgnacji, żywienia oraz środków, które pomogą im cieszyć się zdrowiem. Dbamy o naszych zwierzęcych przyjaciół, gwarantując im bezpieczeństwo. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę, aby nasz pupil był szczęśliwy?

kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak i psy potrzebują odpowiedniego pożywienia. To przyrządzane w we własnym zakresie nie zawsze w zupełności pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, co może sprawiać, iż naszym czworonożnym towarzyszom wypada sierść, są apatyczni i nieskorzy do wspólnej zabawy. Wysokiej jakości karma dla zwierząt jest doskonale zbilansowana i zawiera wszystkie składniki, konieczne do właściwego rozwoju oraz dodatkowo może być na przykład uzupełniona o witaminy dla kota- Jest dedykowana dla zwierząt domowych, tych spacerujących, sterylizowanych, kociąt i persów. Dzięki temu łatwiej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy zawierającej odpowiednie składniki i witaminy dla kota w postaci karmy suchej bądź w puszcze w postaci musów, potrawek czy galaretek.
Dbając o naszego czworonożnego towarzysza, trzeba także zwrócić uwagę na coraz powszechniejszy problem posiadania przez domowe zwierzęta kleszczy, ponieważ roznoszą one niezwykle poważną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje prowadzi do poważnych schorzeń. Dlatego lepiej zakupić preparaty na kleszcze dla psa. Szczególnie jeżeli chodzimy na spacery do parku, lasu bądź w miejsca, w których występują gęste krzaki lub zalesienie. Niestety, jeśli zwierze nie jest chronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa sport-dog niewidzialne ogrodzenie dla psa bądź specjalistyczną obrożę, może napotkać kleszcza nawet w przydomowym ogrodzie. W sklepach dla zwierząt oraz lecznicach weterynaryjnych można kupić nabyć specjalne środki w formie kropelek, które zabezpieczą i uchronią zwierzę przed atakiem kleszcza- najnowszy artykuł.

koty, kociaki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Te małe pajęczaki biorące za swoje lokum niepozorną trawę mogą zaatakować naszego psa, znajdując miejsce na jego ciele, gdzie się wkręcają oraz ciągną pokarm. Jeśli pomimo stosowania preparatów, psa zaatakuje kleszcz, usunąć trzeba go stosując pęsetę. Należy go złapać tuż przy skórze i delikatnie, ale zdecydowanym ruchem wyciągnąć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Obszar po ukąszeniu musimy zdezynfekować oraz obserwować. Zaniepokoić powinien nas szczególnie rumień, pojawiający się w miejscu ukąszenia. Jeśli pies zaczyna się ponadto dziwnie zachowywać, warto skontaktować się z weterynarzem, by wykluczyć chorobę.