Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby polowania były udane?

Wysokiej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to podstawa ubioru łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla takich ludzi w przygotowaniu sklepów znajdziemy katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami z przeznaczeniem typowo leśnym. Ludzie lasu: przeważnie leśnicy, (straż leśna), a przede wszystkim myśliwi obcują z dziką przyrodą, której nigdy nie da się do końca przewidzieć.

polecamy

Autor: Sheila Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są w lasach ogniwami które dopasowują się do natury, nigdy nie na odwrót. Obserwujemy to w odzieży i wyposażeniu, które nabyć można w sklepach myśliwskich, militarnych. Odcienie kurtek, płaszczy, spodni i wszystkich gadżetów to przede wszystkim kompozycje i mieszanki zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej zajęcie weekendowe, które oznacza pewną dozę ryzyka. Starcie człowieka i jego lufy karabinu myśliwskiego ze zwierzyną kalibru dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Człowiek nigdy nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierzyny, nawet mając skuteczne wabiki, niezawodny sprzęt i ubrania świetnie maskujące – zobacz koniecznie.

Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, przysłowiowo, mieć oczy szeroko otwarte.

Kiedy zgłębisz omawiany artykuł, to również zafascynuje Cię pomocna strona (skalnik.pl/sprzet-turystyczny/camping/camping-kuchenki), która zawiera podobne dane na to zagadnienie, zatem kliknij tu.

Stąd też kompletne wyposażenie odgrywa u myśliwych istotną rolę. Nawet bielizna, zwyczajnie termoaktywna (na leśne ochłodzenia) jest tworzona w kolorach zieleni leśnej. Kurtki myśliwskie muszą być przede wszystkim ciepłe i dopasowane do parametrów strzelca.

Za egzemplarze z wysokiej półki przeznaczone do noszenia myśliwym chętni zapłacą nawet do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki z polaru kupi się od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (walory kamizelki przydają się na cieplejsze dni lata) sprzedawcy poproszą o kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy zawodowymi myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych – ubrania, które nosimy, powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, dopasowujących ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale też komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie gościem przyrody leśnej, nigdy gospodarzem.