Każdy, kto ma stadninę, pragnie, by jego zwierzęta były zdrowe i zadbane – z tego powodu karmi je najlepszymi na rynku paszami razem z otrębami

Stadnina wydaje się być idealnym miejscem dla miłośników koni. Z reguły właściciele mają więcej niż kilka okazów. Każdy koń powinien mieć własny boks i właściwą dawkę paszy.

Szelki

Autor: Isa Costa

Powinno się też troszczyć się o jego czystość.
Miłość do wierzchoWCów może rodzić się w sercu powoli albo eksplodować ogromnym żarem. I jeśli trafi już nas strzała amora, to pozostanie ona z nami na zawsze. Są tacy, którzy swą miłość do rumaków przerabiają na biznes i zakładają stadninę. Będą zobligowani wtedy zmierzyć się z wieloma sprawami.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę hipoterapia ćwiczenia, która dotyczy omawianej sprawy, zatem na pewno także Cię zainteresuje!

Najważniejsza jest taka, że konie uwielbiają czystość oraz regularne wycieczki. Żaden nie chce przebywać w stajni. Wówczas w ich oczach widać smutek. Jeżeli pragniemy, żeby nasze wierzchowce były zdrowe trzeba też karmić je paszami najlepszej jakości. Trzeba do jedzenia wsypywać również suplementy, które wspomogą układ immunologiczny zwierząt oraz wspomogą ich mięśnie. Korzystnym rozwiązaniem wydają się być otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a w szczególności w kwas felurowy.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (prozoo.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej wiele bardzo pożytecznych danych.

Wykazano już kilkadziesiąt lat temu, że wpływa on pozytywnie na rozrost tkanki mięśniowej. Na dodatek, otręby są bogate w witaminy E oraz te z grupy B. Witamina E jest niebywale istotna w procesie tworzenia się układu immunologicznego, a witaminy B są potrzebne dla układu nerwowego. Otręby są wysokokaloryczne.

Ma to duże znaczenie dla koni wyścigowych, ponieważ niedobór kalorii i związany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko ostatnim miejscem w wyścigu, ale też kłopotami ze zdrowiem.