Kotki zwykle umieją uszczęśliwić wiele osób — musimy o nie jednak dbać oraz mądrze karmić

Mówi się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednak kociak też może sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.
Nierzadko usłyszeć można od różnych ludzi twierdzenie, że kociaki bywają złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści powtarzają, że koty bywają jak dzieci. Kiedy się nudzą i nie mają możliwości, by się bawić, to zaczynają same znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Zatem drapią meble, gryzą nogi od stołu oraz zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeśli przygarniamy do siebie zwierzaka, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba się z nim codziennie pobawić. Ale też sprzątać kuwetę i właściwie karmić. Warto zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kotów. Powinna być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są zupełnie inne zestawy, ponieważ potrzebują one o wiele więcej przeróżnych mikroelementów oraz białek. Dorosły kot też wymaga ciekawej Diety.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://prozoo.pl/sklep/koty/) też posiada równie ważne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Warto zatem o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma powinna być najwyższej jakości. Powinna zawierać kwasy omega i przeróżne witaminy. Musi być również smakowita. Niektórzy twierdzą, że koty powinny jeść jedynie suchą lub mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że można to mieszać i dawać im zwykle suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.

Powinniśmy samodzielnie wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego pupila. Co jakiś czas możemy zmieniać smaki jego jedzenia i serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie niemal wszystkich firm, które produkują karmy.