Które rasy psów są najmądrzejsze intrygujące?

Mastif tybetański jest bardzo ładną a także niezwykle oryginalną rasą czworonogów, jego szczeniaki oceniane są jako niezwykle zachwycające oraz kolokwialnie pisząc słodkie psy.

Sama rasa jest zaliczana do gromady tak zwanych molosów w typie górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt a także stróżowania, oprócz tego dzisiaj, hoduje się tego typu rasę jako psa wystawowego oraz psa policyjnego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są psami o niewymownie żywym temperamencie, przejawiające tendencję do inicjatywy.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe) podobne materiały – one też są godne uwagi.

Jednakowoż, są to naprawdę przyjemne i skore do zabawy czworonogi. Nawet po dłuższym czasie wykształcenia, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na uciechę (wejdź na stronę).

Jeśli odpowiednio podejdzie się do hodowli oraz nauczania tego zwierzaka, może on być naprawdę pokojowym psem, dostosowującym się do komend, dzielnym oraz czujnym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najbardziej inteligentnych oraz w największym stopniu czujnych ras piesków, rzadko przejawiającej zachowania agresywne, chociaż jest to również rasa nieufna oraz wyspecjalizowana w reagowaniu na możliwe zagrożenie.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby więc kupić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się świetnym a także lojalnym towarzyszem.

Istnieje wiele niedomówień na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu należy szukać w tym, iż Tybet przez długie okresy znajdował się w bardzo dużej izolacji od innych skupisk ludzkich, więc prawda nie do końca jest poznana. Możemy jednakowoż zaprezentować najbardziej zasadne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dosyć celnie oddaje użytkowość tego psa. W nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, zaś podczas dnia musiał być przywiązywany, bo potrafił być niezwykle agresywny. Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.