Musimy przyłożyć sporo wysiłku w prawidłowe wyszkolenie pupila

Kiedy zdecydujemy się na posiadanie psa, to bez wątpienia chcemy, aby okazał się on jak najwspanialej wytrenowany, żeby słuchał naszych poleceń i aby sam z siebie po zakończonej tresurze, zaznaczył co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do podstawowych zasad. Jednak taka tresura nie należy do najprostszych i z pewnością od czasu do czasu warto się wesprzeć odpowiednimi urządzeniami.

Obroże elektryczne cieszą się dużą popularnością

Autor: West Zest
Pomimo że zwracamy naszemu czworonogowi sporo uwagi i staramy się kierować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz pupil wciąż ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a być może obgryza nam buty? Jeśli tak się dzieje, to bez wątpienia wspaniale sprawdzą się tu obroże elektryczne, a więc sprzęty, które składają się z pilota oraz z obroży, która ma w sobie zamontowany odpowiedni czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą odpowiednich bodźców da czworonogowi do zrozumienia, że niewłaściwie zadziałał i iż nie wypełnił naszej komendy, która pewnie że powinna pojawić się, nim wykorzystamy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego psa.

Sposobów oddziaływania jest na pewno dużo

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów obroży jest dużo, przez to także na różne metody mamy szansę próbować zapanować nad psem. Możemy mieć taką obrożę, która będzie wytwarzała zapach, mimo wszystko ona najlepiej sprawdza się w miejscu zamkniętym i musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie uzupełniać pojemnik z zapachem.

Zaintrygował Cię zaprezentowany artykuł? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu również bieżący materiał (https://animalab.pl/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Możemy także nabyć taki, który będzie oddziaływał dźwiękiem, ale kiedy będziemy posiadali więcej psów, to one wszystkie mają szansę zareagować na dany dźwięk. Dlatego właśnie zazwyczaj polecane są takie, które mają wibrację oraz które równocześnie zaoferują nam możliwość wywołania impulsu elektrycznego, który będzie działał na danego psa (odwiedź stronę).

Dzięki temu dużo szybciej odpowiednio wytrenujemy psa

Oczywiście wciąż przed użyciem obroży powinniśmy w pierwszej chwili wypowiedzieć polecenie, tak by czworonóg wiedział o co nam chodzi. Nie mniej powiązanie ze sobą tych dwóch rzeczy z pewnością jest niesamowicie pomocne, szczególnie jeżeli do wytresowania posiadamy niesamowicie trudnego oraz równocześnie niesamowicie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy korzystają z takich obroży, bo dzięki nim prędzej możemy pozyskać założony efekt.