O jakich sprawach trzeba pamiętać szykując legowisko dla swojego psa?

Wszyscy sympatycy psów stają czasami przed przymusem przygotowania psu odpowiedniego miejsca wypoczynku. Jednak pies mógłby nie zechcieć z różnych względów spędzać w tamtym miejscu czasu.

polowanie

Autor: Torrey Wiley
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich mogłoby być przykładowo to, że tego typu miejsce nie jest wystarczająco miękkie lub proponuje zwyczajnie zbyt małą ilość miejsca. Tego typu produkt można by nabyć w markecie z artykułami dla zwierząt albo w pewnym obszerniejszym supermarkecie. Jeszcze obszerniejszy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska trzeba zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbyt twarde lub zbytnio małe. Potem, podczas używania legowisko nie powinno być również zabrudzone ani zamoczone. Musi za to być usytuowane w centrum naszego mieszkania, ponieważ brak zdolności obserwacji otoczenia domowników, może być następnym prawdopodobnym powodem, dla którego pies smakołyki dla psa Prozoo nie będzie chciał spędzać czasu w zakupionym przez nas legowisku. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można by przyszykować w często używanym przez domowników korytarzu, natomiast drugie może gwarantować odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Jeżeli naszym psem jest nieduży szczeniak i zamiast korzystać z legowiska w nocy wchodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Znaczy to jedynie, że nasz pupil szuka z nami kontaktu. Nie należy jednak jemu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, ponieważ oduczenie go takich zachowań mogłoby okazać się niełatwe. O wiele lepiej jest urządzić legowisko szczeniaka blisko naszego łóżka.

Przyzwyczajenie do legowiska może wymagać czasu, kiedy już tak się stanie, pies z pewnością je polubi. Można go ponadto zmotywować kładąc do posłania jakąś lubianą przez psa rzecz.