Pastuch dla psa z gwarancją jakości

Wyraźna większość z nas uwielbia zwierzęta. Wśród zwierząt domowych górują psy oraz koty. Każdy z wymienionych pupili ma swoich fanów. Koty wydawałoby się są bardziej niezależne i mniej wymagające np. w transporcie. Z kolei tymi zwierzętami, które bez granic poświęcają się swoim właścicielom, są psy.

Wesoły pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań zdarzają się wyjątki od reguły, jednak nie będziemy o nich mówić. Psy pozwalają się tresować, często pomagają będącym w potrzebie, np. niewidomym i zwyczajnie potrafią kochać prawdziwą miłością. Psy są również idealnymi kompanami do zabawy z najmłodszymi, bywają kolejną motywacją do regularnych wypraw oraz zostaną przyjacielem, którego każdy z nas pragnął.

W jaki sposób poradzić sobie z uciekającym pupilem?

Podczas spacerów zwykle towarzyszy nam smycz (zobacz smycz dla psa przepinana) i obroża dla psa, czasami też kaganiec (akcesoria dla psa w sklepie Jak reagować, kiedy nasz pupil wybiega z podwórka, niszczy rośliny lub wskakuje do wody? Przypinanie go na łańcuchu jest złym pomysłem. Psiak w ten sposób staje się zdziczały i po prostu nieszczęśliwy. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie pastuch dla psa. Urządzenie to określa teren, w jakim czworonóg będziebez skrępowania spędzać całe dnie. Gdy pies wyjdzie poza przeznaczony dla niego teren, pastuch powiadomi psa sygnałem dźwiękowym, a jeżeli to nie zda egzaminu, do dźwięku dodany będzie impuls korekcyjny (przeczytaj więcej na stronie www). Dzięki temu rozwiązaniu pies nauczy się gdzie może bez konsekwencji hasać, a których fragmentów podwórka powinien unikać.

Bawiący się pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Ziść odwieczne marzenie o czworonogu.

Nie będziesz musiał więcej w samotności wybierać się na spacer. Twoje dziecko pragnie pieska od dłuższego czasu? Teraz będziesz miał pewność, że Twój piesek więcej nie ucieknie, nie zniszczy dekoracji ani nie wejdzie do basenu bez Twojego przyzwolenia. Trzeba też zapamiętać, że pies jest nie tylko idealnym towarzyszem zabaw. Psiak jest także stróżem Twojego gospodarstwa i fantastycznym systemem alarmowym w przypadku zagrożenia. Jedyne o czym musimy pamiętać to, że czworonóg podobnie jak my potrzebuje miłości i dobrego wytresowania. Nieprawidłowo wychowywany pies może wyrosnąć na kompana, który niespecjalnie będzie trafiał w nasze marzenie o wzorowym przyjacielu.