Pastuch elektryczny dla psa czyli jak zagwarantować bezpieczeństwo niektórych miejsc na terenie ogrodu

Psy czasami potrafią ogromnie narozrabiać, bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę wielu właścicieli czworonożnych zwierzaków, których ogródki po wesołych harcach zmieniły się nie do poznania. Jeżeli takie przypadki się powtarzają, to konieczne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się dzieje.

pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi wybiera najłatwiejsze dla nich, lecz najbardziej krzywdzące psa rozwiązanie, czyli uwiązanie go na uwięzi. Dla dynamicznych, lubiącego dobrą zabawę psiaka coś takiego będzie bardzo przykre, szczególnie jeżeli w taki sposób musiałby on przeżyć resztę życia.

Osoby które nie chcą takich rzeczy robić swojemu pupilowi mogą mu ograniczyć możliwość hasania po ogrodzie, albo próbują w inny sposób nauczyć psa tego, co będzie mógł robić, a na co nie będzie mógł sobie pozwolić. Jednak pierwszy pomysł tak naprawdę nie jest rozwiązaniem problemu, a jedynie jego odsunięciem, zaś drugi będzie wymagał ogromnego zaangażowania w uczenie. Na szczęście jest jeszcze jedna metoda na to, aby zabezpieczyć wybrane fragmenty ogródka, a jest to pastuch elektryczny dla psa (pastuch dla psa typu ogrodzenia niejednej osobie będą się kojarzyć ze stadem owiec gdzieś na górskich łąkach, lecz w rzeczywistości doskonale będą się też sprawdzać w przypadku czworonożnych przyjaciół.

Czy prezentowany wątek Cię zaciekawi? Kliknij także na pomocne materiały (http://www.alpaki.pl/) posiadające równie istotne dane, które na pewno zupełnie Cię wciągną.

Oczywiście zasada funkcjonowania tego typu pastucha jest nieco inna, niż przy pierwowzorach, ale opiera się na podobnych założeniach. Podstawą elektronicznego pastucha będzie obroża, którą się zakłada psu na szyję. Obroża ta współdziała z nadajnikiem i kompletem kabli które wyznaczają strefy do których nie można wchodzić.

Jeżeli pies znajdzie się w pobliżu kabla, to na początku zostanie wyemitowany sygnał dźwiękowy. Jeśli to nie odstraszy czworonoga i będzie dalej wchodził, to obroża zacznie emitować mało przyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls prądowy. W ten sposób pies Prozoo – przysmaki dla psa jest zmuszany do wyjścia z niedozwolonej strefy, i po kilku takich przypadkach będzie już doskonale wiedział, że tam nie należy wchodzić. Elektroniczne pastuchy mają duża skuteczność w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę wybranych fragmentów ogrodu.