Po co stosujemy elektrycznego pastucha u naszych pupili?

Istnieje niewiele rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów zależnie od ich przeznaczenia. Najpopularniejsze niewidzialne ogrodzenia energetyczne dla psa służą do zabezpieczenia wyznaczonych obszarów przed dostępem czworonoga lub po prostu zabezpieczenia podwórza przed zbiegnięciem zwierzęcia.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczny pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy konieczna jest zabezpieczenie przed dojściem innych zwierząt. Pies faktycznie może wesoło egzystować w zgodzie z działką, a my nie jesteśmy zmuszeni bezcelowo ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidzialnemu ogrodzeniu można nie tylko ograniczyć ucieczki pupila, ale także efektywnie przeciwdziałać niszczeniu rabatek z kwiatami, odwiedzaniu przez psa kącika dla dziecka albo podglądania do oczka wodnego. Trawa, krzewy i różne roślinki ogrodowe będą w pełni bezpieczne. Możliwości ochrony klombu są wręcz nieograniczone i z łatwością można je dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Instalacja pastucha elektrycznego nie wymaga żadnych urządzeń, można je zamontować o każdej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów ze zwierzęciem w ogrodzie, które trwały często przez całe lata, zmuszając do trudnych wyborów: uszczęśliwiony pies czy śliczny ogród. Teraz to rzeczywiście da się pogodzić. Elektryczne pastuchy opracowano jako ukryte ogrodzenie (źródła).

Psy

Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju kojec można dowolnie przygotować wewnątrz działki na miejscu jaki tylko wymyślimy. Nawet calutki ogród może być z idealnym rozmieszczeniem miejsc niedozwolonych dla pupila m.in. rabatki, oczko wodne, kącik zabaw dzieci.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać analogiczne materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (https://www.zielonalapka.com/pl/c/WABIKI/105) zaprezentowanego w tamtym miejscu materiału.

Montując pastucha elektrycznego dla psa należy pamiętać, że każdy zwierzak posiada indywidualną tolerancję na impulsy elektryczne. Często bywa że malutkie pieski wymagają silnego impulsu, a duże osobniki są bardziej delikatne. Praktyka mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych pupili powinniśmy stosować impulsy o nieznacznej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa trzeba zawsze pamiętać, żeby kupować wyroby dobrych producentów . Wtedy możemy być pewni, że takie urządzenia będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pupilom.

Źródło: www.sport-dog.pl