Home

domu

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/bordog.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dobry jakościowo żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

żwirek silikonowy dla kota
Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, którym zawsze towarzyszy nieładny zapach. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoje futro a potrzeby fizjologiczne bez najmniejszego problemu załatwiają do kuwety.


Małe kotki niezwykle szybko uczą się korzystania z kuwety. Najczęściej wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. Może się jednak zdarzyć tak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Jak wytresować czworonoga

Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Kiedy zabieramy do siebie do mieszkania słodkiego szczeniaka to, nie za bardzo myślimy o tym w jaki sposób go wytresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że wiążą się z nim obowiązki, bo trzeba wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebna jest spora dawka głaskania, więc trzeba się nim zaopiekować. Jednak o typowej tresurze nie myślimy. Jednak, jeśli nie chcielibyśmy, by, kiedy pies podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo żeby pies naprawdę był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Jeśli zależy nam na tym, by mieć w mieszkaniu akwarium…

Akwarium
Źródło: flickr.com
Jeżeli konieczne będzie u nas w domu akwarium to powinniśmy mieć świadomość, że jest kilka modeli. Wszystko jest zależne od tego, co ma być w akwarium i jak dużo miejsca mamy na tego typu gadżet.

Produkty konieczne, kiedy jesteśmy właścicielami kota

Koty
Autor: valeriy osipov
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli podjęliśmy decyzję, że razem z nami w domu zamieszka kot musimy być świadomym tego, że to ogromny obowiązek. Będziemy musieli wybrać się do sklepu po jakąś kuwetę, jakieś zabawki, poduszkę do snu, piasek do kuwety. Poza tym będzie trzeba kupować jedzenie i chodzić z kotem do weterynarza.

O czym dokładnie należy pamiętać biorąc zwierzę do domu, co będzie do tego potrzebne.

Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Trzymanie w domu zwierzaka będzie się wiązać z wzięciem odpowiedzialności za niego. Niestety niektóre osoby o tym zapominają, traktując kota czy psa jak jedną z zabawek, jaką można zwyczajnie wyrzucić jak się znudzi. I później można oglądnąć rezultaty tego typu decyzji w postaci błąkających się kotów, psów czy innych różnych zwierząt.

Bacznie sprawdzaj co jest dla twojego zwierzaka wskazane

kotek
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Warto powiedzieć, iż każde zwierzę wymaga czegoś kolejnego do prawidłowego wzrastania. Jedne będą potrzebowały minerałów, które będą chroniły ich stawy, a drugie znów będą potrzebowały karmy, która pozwoli im walczyć z uczuleniami. Z tego powodu właśnie zanim nabędziemy daną karmę, warto się dokładnie zapytać weterynarza, co będzie najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka i jaką dietę musi on stosować.