Home

domu

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/bordog.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dobry jakościowo żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

żwirek silikonowy dla kota
Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, którym zawsze towarzyszy nieładny zapach. W rzeczywistości koty to wyjątkowo czyste zwierzęta domowe , które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez najmniejszego problemu załatwiają do kuwety.


Nauka czystości u małych kotów jest bardzo szybka. Najczęściej wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. czasem zdarza się jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Jak wytresować czworonoga

Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Gdy bierzemy do siebie do domu rozkosznego szczeniaczka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go tresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że mamy szczeniaka. Oczywiście są związane z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebna jest spora dawka głaskania, więc jesteśmy zobowiązani się nim zaopiekować. Jednak o normalnej tresurze nie rozmyślamy. Jednak, jeśli nie chcemy, by, kiedy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy zastanowić się nad tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo żeby pies naprawdę stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Jeśli zależy nam na tym, by mieć w mieszkaniu akwarium…

Akwarium
Źródło: flickr.com
Jeżeli konieczne będzie u nas w domu akwarium to powinniśmy mieć świadomość, że jest kilka modeli. Wszystko zależy od tego, co chcemy by znalazło się w akwarium i jak dużo miejsca mamy na tego typu gadżet.

Produkty konieczne, kiedy jesteśmy właścicielami kota

Koty
Autor: valeriy osipov
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli podjęliśmy decyzję, że razem z nami w domu zamieszka kot musimy być świadomym tego, że to ogromny obowiązek. Będziemy musieli wybrać się do sklepu po jakąś kuwetę, jakieś zabawki, poduszkę do snu, piasek do kuwety. Poza tym będzie trzeba kupować jedzenie i chodzić z kotem do weterynarza.

O czym dokładnie należy pamiętać biorąc zwierzę do domu, co będzie do tego potrzebne.

Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Posiadanie zwierzaka wiąże się z wzięciem odpowiedzialności za niego. Niestety wielu ludzi o tym zapomina, traktując kota czy psa jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić jak się znudzi. I później można oglądnąć efekty tego typu decyzji w postaci błąkających się psów, kotów czy nawet zwierząt egzotycznych.

Bacznie sprawdzaj co jest dla twojego zwierzaka wskazane

kotek
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Warto powiedzieć, iż każde zwierzę wymaga czegoś kolejnego do prawidłowego wzrastania. Jedne będą potrzebowały minerałów, które będą chroniły ich stawy, a drugie znów będą potrzebowały karmy, która pozwoli im walczyć z uczuleniami. Z tego powodu właśnie zanim nabędziemy daną karmę, warto się dokładnie zapytać weterynarza, co będzie najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka i jaką dietę musi on stosować.