Home

zwierzęta

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/bordog.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Przewożenie zwierząt

zwierzęta
Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy postanowiliśmy mieć czworonoga raczej nie zastanawiamy się nad tym jak go wozić. Wiemy, że w transporcie publicznym będziemy musieli mieć dla naszego zwierzątka bilet, dla psa najlepiej również mieć kaganiec, kota dobrze trzymać w specjalnym kuferku, inne zwierzaki takie jak królik czy chomik również. Jednak czasem, gdy trzeba jechać ze zwierzakiem w długą podróż możemy mieć pewien kłopot.

Jak dbać o dobre zdrowie pupila?

kot
Autor: Benjamin Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Nasi pupile tak jak ludzie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, żywienia oraz specyfików, jakie pomogą im żyć zdrowo i długo. Dbamy o naszych zwierzęcych przyjaciół, zapewniając im bezpieczeństwo. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, by pupil był szczęśliwy?

Myślistwo – dlaczego to hobby jest tak bardzo powszechne oraz w jakie akcesoria przede wszystkim warto się wyposażyć?

Myśliwstwo
Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Człowiek z natury jest myśliwym. W swoich początkach był zmuszony do samodzielnego zdobywania pożywienia, co polegało przede wszystkim na polowaniu na zwierzęta, które mogły dostarczyć mięso, a więc cenne źródła białka. Z czasem jednak zaczęła się hodowla zwierząt, co szybko wyeliminowało konieczność polowania.

Obecny asortyment produktów zoologicznych jest zróżnicowany również z uwzględnieniem ras

Pies, Shi-Tzu
Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu
Hodowcy zwierzaków wszelkiego gatunku mają w obecnych czasach bardzo ułatwione zadanie. Życie hodowcy nie zmusza już do tak wielkich nakładów pracy i czasu, jak to miało miejsce niewiele lat temu. Zarówno opiekowanie się zwierzakami jak i ich karmienie są dużo łatwiejsze dzięki wielkiej ilości sklepów zoologicznych, mających tak szeroki wachlarz artykułów dla klientów, jaki tylko się chce.

Rozmaitość dodatków dla czworonogów dostępnych na rynku, czyli rynek zoologiczny XXI wieku - sprawdź co możesz kupić

kot
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Pupile od zawsze stanowiły istotną element życia ludzkiego. Wielu z nas potrafi pielęgnować je jak domownika pragnąć dać im jak najlepsze warunki do życia. Pupile wykorzystywane są w różnych zawodach, pomagają w pracy policjantów, inwalidów czy przy rozwoju medycyny. Rynek zoologiczny, zważając na ten fakt, otwiera się coraz bardziej na potrzeby klienta proponując najnowsze gadżety dla zwierząt – od tych największy jak psy czy koty, po te najmniejsze jak gryzonie czy rybki.Jeśli zaczniemy analizować akcesoria dostępne dla naszych zwierząt, można śmiało powiedzieć, iż świat zwariował.

Jeżeli jesteś hodowcą gołębi i jest to Twoja pasja powinieneś zapoznać się z nowymi na rynku preparatami, które wyprodukowane zostały szczególnie dla tych ptaków

pokarm
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Pielęgnacja gołębi to zajmujące hobby dla wielu osób. Troszczą się oni o swoje zwierzęta, wysyłają je na różnego rodzaju konkursy i pragną, żeby uczestniczyły w wyścigach.

Najlepsze karmy dla pupili proponowane w Internecie

żwirek dla kota
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Właściciele domowych zwierząt nierzadko narzekają na zbyt wysokie ceny akcesoriów dla pupili, w tym między innymi karm. Nic dziwnego, że wielu potencjalnych konsumentów stawia na skorzystanie z propozycji sklepów działających w sieci, które zwykle proponują o wiele korzystniejsze warunki transakcji. W dobie naszych czasów w Polsce prosperuje coraz więcej zoologicznych sklepów internetowych.

W jaki sposób z dobrym skutkiem można ochraniać przyrodę? Jakie działania możemy podjąć, by zachować gatunki chronione?

dzika przyroda
Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju regularnie zachodzą procesy, jakie mają za cel chronienie najróżniejszych gatunków roślin i zwierząt, tym bardziej takich będących pod stałą ochroną. Dzięki temu można wskazać na znaczenie niektórych roślin i zwierząt dla naszego środowiska. Ogromna bioróżnorodność takiego świata roślin powoduje, iż bez trudu można się w tym świecie zgubić.

Masz zwierzaka i nie wiesz gdzie poszukiwać informacji dotyczących danego gatunku? Czytaj hobbystyczne blogi miłośników zwierząt

kot
Autor: melissaery
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele kwestii, które na co dzień mogą poprawić nam humor i samopoczucie, niemniej tym co w szczególności dużo może zdziałać w tym zakresie są między innymi domowe zwierzaki. Nie bez kozery trzymamy w domu kociaki, pieski czy chomiki. Tego typu zwierzaki są prawdziwymi pupilami. Potrafią uprzyjemnić nam chwile, poprawić humor, są swego rodzaju odskocznią, która sprawia, że możemy zapomnieć o problemach. Dla wielu ludzi zwierzaki mogą być także swego rodzaju hobby – chcemy wszystko wiedzieć o danym gatunku, wiedzieć jak funkcjonuje, co jest mu potrzebne do rozwoju, jak go pielęgnować i tak dalej.

Najciekawsze okazje na polskich portalach aukcyjnych, czyli co kupimy przez Internet

pisanie na laptopie
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy coraz częściej licytują na internetowych aukcjach. Co ciekawego na nich znajdziemy?