Home

zwierzę

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/bordog.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Posiadanie zwierząt domowych - jakie rzeczy powinniśmy mieć w domu

kot na podłodze
Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Zaskakująco spora część rodzin posiada jakiekolwiek zwierzątko w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to rzecz jasna czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies lub dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, musimy pamiętać o tym, iż posiadanie zwierzęcia w domu wymaga wielu poświęceń. Należy poza tym zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, w zależności od tego, jakie konkretnie zwierzę posiadamy. Okazuje się, że pokarm i zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzątkami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu zwierzaka.

Kilka informacji dla osób chcących trzymać psa lub kota w bloku.

Obroża dla psa
Autor: lizasperling
Źródło: http://www.flickr.com
Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Dawniej pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy używano w polowaniach oraz do pilnowania gospodarstw, a podstawową rolą kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie w zbożu. Dzisiaj oba te czworonogi cały czas są obecne wokół nas, chociaż współcześnie ich rola znacznie się zmienia - są po prostu kolejnymi domownikami, a są też nawet sytuacje, gdy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

Pastuch dla psa z gwarancją jakości

Śpiący pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zdecydowana większość z nas kocha zwierzęta. Pośród zwierząt domowych górują psy oraz koty. Zarówno jeden, jak i drugi z wymienionych zwierząt ma swoich fanów. Koty w teorii są bardziej niezależne i łatwiejsze np. w podróży. Z kolei tymi pupilami, które bez granic poświęcają się swoim właścicielom, są psy.

Dobry jakościowo żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

żwirek silikonowy dla kota
Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, którym zawsze towarzyszy nieładny zapach. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoje futro a potrzeby fizjologiczne bez najmniejszego problemu załatwiają do kuwety.


Małe kotki niezwykle szybko uczą się korzystania z kuwety. Najczęściej wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. Może się jednak zdarzyć tak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Planujesz zakup płaza? Odwiedź sklep terrarystyczny!

profesjonalne terrarium
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi chce mieć w swoim mieszkaniu zwierzę, znaczna część z nich wybiera kota lub psa, są to ponoć najwięksi nasi przyjaciele. Jednak coraz więcej osób wybiera mniej lubiane pieszczochy, pochodzące z rodziny płazów. Może na pierwszy rzut oka nie są dla nas zbytnio urokliwe, jednak często można się do nich zbliżyć nie słabiej niż do gatunków futerkowych. Poza tym, żaden kot nie przeskoczy w długowieczności typowego żółwia. Chcesz nabyć takie stworzenie? Odwiedź sklep terrarystyczny.

Wszystko co najwspanialsze proponuje nam mera dog

psy
Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy jakieś zwierzątko w domu oraz chcemy, żeby jak najdłużej nam ono towarzyszyło, to musimy zrobić wszystko, aby zadbać o jego prawidłowy rozwój. Przez to właśnie pies albo kot nie mogą spożywać tego, czego my nie przejedliśmy, a wręcz przeciwnie, powinny otrzymywać karmę, która będzie opracowana specjalnie dla nich oraz będzie posiadała wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Należy też zwracać uwagę na to, aby dawana przez nas karma zmieniała swój skład, aby nie okazała się być zawsze identyczna, więc w domu powinniśmy posiadać jej suchą, jak także mokrą odmianę.

Chcesz mieć psa? Dowiedz się, co będzie ci potrzebne, aby zapewnić mu należytą opiekę

mały York
Autor: Anna Panáková
Źródło: http://www.flickr.com
Pies w domu to niezmierna radość. Ucieszy i dorosłych, którzy często marzą o nim od najmłodszych lat, i dzieciaki, które nie odstąpią go ani na krok, zwłaszcza w pierwszych dniach, kiedy pupil będzie dla nich bezapelacyjną niespodzianką. Troska o czworonożnego przyjaciela wymaga zrobienia pewnych zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeżeli decydujemy się wziąć bądź kupić szczeniaka czy większego psa dla swej rodziny.

Zwierzęta także potrafią być wybredne

pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kogoś może dziwić fakt, iż karm oraz innych przedmiotów dla pupili jest aż tak wiele, nie mniej warto sobie wydawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę może potrzebować innych minerałów odżywczych, ale również może dziać się tak, że natrafimy na wybrednego pupila, który czegoś nie będzie chciał jeść.

Bacznie sprawdzaj co jest dla twojego zwierzaka wskazane

kotek
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Warto powiedzieć, iż każde zwierzę wymaga czegoś kolejnego do prawidłowego wzrastania. Jedne będą potrzebowały minerałów, które będą chroniły ich stawy, a drugie znów będą potrzebowały karmy, która pozwoli im walczyć z uczuleniami. Z tego powodu właśnie zanim nabędziemy daną karmę, warto się dokładnie zapytać weterynarza, co będzie najbardziej odpowiednie dla naszego zwierzaka i jaką dietę musi on stosować.