Poradnik tresera

Trenowanie pieska wymaga od właściciela należytego szkoleniowego podejścia, informacji i przede wszystkim praktyki.
WSzelki piesek – bez względu na to czy mamy do czynienia z niedużym Yorkiem, czy z Bernardynem – powinien zostać należycie przeszkolony.

Zanim przejdziemy do zagadnienia tresury, trzeba uświadomić sobie kilka spraw. Zakup czworonoga jest bardzo łatwym zadaniem, aczkolwiek niesie za sobą pewne konsekwencje. Aby ułatwić sobie zadanie, warto wybrać psa, jaki pasuje do naszego stylu życia. Mnóstwo osób decyduje się na kupno czworonogów, jakie są „kobiece”, „komiczne” albo ładne. Nie jest to jednak dobry sposób na Wybór pieska. Czworonóg, w zależności od rasy, może przeżyć nawet piętnaście lat. Charakter psa powinien zatem być pokrewny naszemu charakterowi. Jednostki, jakie wolą bierny wypoczynek, nie mogą decydować się na zwierzęta, które wymagają dużo aktywności. Uczynią wówczas szkodę i sobie, i zwierzęciu. Większość przypadków otyłości u psów spowodowana jest nieprawidłowymi postępowaniami ze strony właściciela. Psiaki przekarmiane a także niewiele aktywne tyją. Jeśli pozbawimy je możliwości ruchu, może skutkować to poważnymi problemami ze zdrowiem. Tyle o wyborze pieska. Przejdźmy teraz do tematu tresury.
naszyjnik

Autor: Fabio Téllez
Źródło: http://www.flickr.com
Świnki morskie

Autor: randihausken
Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl
Poświęć na szkolenie 10 minut każdego dnia. Może się zdawać, że jest to nazbyt nieduża ilość czasu, by wyszkolić psa. W rzeczywistości jednakże jest to optymalna ilość czasu. Pies nie będzie mógł skupić się na realizowaniu działań przez długi czas. Ustal, kto z rodziny będzie trenerem. Psiaki to zwierzęta (zobacz koniecznie – hurtownia akcesoriów dla zwierząt maxy) stadne, które powinny posiadać swego przywódcę. Zwierzę może posiadać wyłącznie jednego lidera.

Ustal, kto będzie odpowiedzialny za instruktaż psów oraz nie pozwólcie nikomu innemu wtrącać się do szkoleniowego procesu. Nadaj pieskowi imię, jakie jest praktyczne, krótkie oraz ekspresyjne.