Profesjonalna pielęgnacja psów oraz kotów

Opieka nad psem jest dla właściciela nieraz nie łatwą czynnością. Cykliczne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także ochronie zdrowia i higieny. Podstawowym narzędziem jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, koniecznie dobrze dopasowane do sierści psa. Gdy brud i nieprzyjemne zapachy trzymają się naszego psa, musi zostać koniecznie wykąpany.

To jednak nie powinno dziać się często, normalnie starczą dwie albo trzy kąpiele w roku. Mogą być wtedy używane tylko specjalne szampony dla psów (sprawdzone szampony dla psów znajdziesz tu). Pupila nie można kąpać szamponami dla ludzi, ponieważ skóra zwierząt ma inne pH, a nieodpowiedni źle dobrany kosmetyk podrażnia i uczula. Z czynnością obcinania pazurów można zwrócić się do weterynarza albo psiego fryzjera. Kto chce zrobić to sam, powinny być do tego użyte nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od wieku szczenięcego idealny sposób by przyzwyczaić zwierzę do tego zabiegu – sprawdź ofertę sklepu zoologicznego: .

Autor: www.Future-Toys.pl

koty to bardzo czyste zwierzątka. Myją się nie tylko po to aby usunąć z sierści brud i kurz ale także nieprzyjemne zapachy. Często zdarza się, że umycie kota jest konieczne. W tym przypadku należy użyć specjalnie przeznaczonych szamponów dla kotów. Pomogą one we właściwej pielęgnacji skóry i sierści naszego pupila. Powinno się pamiętać o cyklicznym czesaniu – szczotki dla kotów to konieczność. Regularnie u kotów należy przeprowadzać czyszczenie uszu, jak również przeprowadzać pielęgnację oczu. Kotom mieszkającym w domu należy także przycinać pazury.

Chcemy Cię zaprosić do równie fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę instrumenty chirurgiczne i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Jest to łatwe, ale trzeba uważać. służą nam do tego specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Zdrowie psa czy kota powinno być priorytetem każdego właściciela. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze właściwych preparatów – . Nie jest to zbyt trudne, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Stąd wystarczy każdego poranka sprawdzić, czy zwierzak jest w dobrej formie: ma zdrową sierść, jest wesoły i ma zimny nos. Wszystkie odchylenia od normy powinny być konsultowane z lekarzem.