Przewożenie zwierząt

Gdy decydujemy się na zwierzaka raczej nie zastanawiamy się nad tym jak go wozić. Wiemy, że w transporcie publicznym będziemy musieli mieć dla naszego pupila bilet, dla psa najlepiej też kaganiec, kota lepiej przewieźć w specjalnym kuferku, inne zwierzątka takie jak królik czy chomik też. Ale czasem, kiedy musimy jechać z pupilem w daleką podróż może być niewielki kłopot.

transportery

Autor: Cropp
Źródło: Cropp
Niby przewiezienie psa to nie jest problem. Ale, gdy mamy mały samochód to mogą pojawić się kłopoty. Jeszcze większe kłopoty pojawiają się wtedy, kiedy mamy zamiast zawieźć naszego pupila do hotelu, bo szykuje nam się dłuższy wyjazd, a tu czasu brakuje nam na wszystko, a co dopiero na to, by jechać kilkanaście albo i kilkadziesiąt kilometrów do hotelu dla zwierząt. W takim wypadku powinniśmy zadzwonić po firmę, która oferuje transport zwierząt. Otóż firmy te mają specjalne samochody, które są dostosowane do transport zwierząt. Firmy te funkcjonują, bo po pierwsze ludzie kochają zwierzęta i nie chcą, by zwierzaki męczyły się w trakcie podróży, a po drugie to rzeczywiście fajny pomysł na biznes – zobacz więcej informacji.

Często, gdy mamy chore zwierzę nie mamy pojęcia, jak przewieźć go do weterynarza, by jeszcze bardziej go nie krzywdzić. W takim wypadku też dobrze rozejrzeć się za firmą, która oferuje transport zwierząt.

Transport zwierzaków

Każdy, kto ma zwierzę, wie, że ciężko jest się z nim poruszać. Chyba, że jest to

transportery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

pies, który uwielbia długie dystanse. W innym wypadku możemy mieć problem. Jeżeli nasz pies zdrowe przysmaki dla psa jest duży i na przykład trzeba zawieźć go do lecznicy weterynaryjnej, mogą być z tym kłopoty. Jeśli na dodatek weterynarz jest kilka kilometrów od naszego mieszkania, to naprawdę jest nieciekawie. Niby można wejść z psem, który waży czterdzieści kilo do tramwaju podczas szczytu, ale to niezbyt dobry pomysł. Zamawianie zwykłej taksówki może okazać się złym pomysłem.

Nie każdy taksówkarz zgodzi się na przewóz zwierzęcia. Tak, więc transport zwierząt rzeczywiście bywa utrudniony. Wtedy warto porozglądać się za firmą, która zajmuje się przewozem zwierząt. Jest wiele ogłoszeń w Internecie. Koszt takiego przewozu wcale nie jest wysoki, a przynajmniej wiemy, że nasz zwierzak ma godziwe warunki w czasie podróży. Transport ten, na pewno przyda się po wizycie u weterynarza, gdy np. nasz pies miał jakiś zabieg, to może mieć kłopot z chodzeniem, nawet jeśli to krótki odcinek.