Ten, kto decyduje się na adopcję albo kupno kotka, powinien zatroszczyć się o to, by prawidłowo się rozwijał

Kociaki są milutkie oraz z reguły puszyste. Rzecz jasna, muszą także coś jeść.
Lata, kiedy zwierzęta domowe (koty i psy) karmiono czymś ze stołu, szczęśliwie powoli odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz kochający właściciele pupilów wiedzą już, że to dla ich czworonogów nie jest zdrowe.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij tu. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://kolodziejczyk.sklep.pl/kolodziejczyk/przysmaki-dla-szczeniaka) – one również Cię żywo zainteresują!

dieta psów i kotów różni się. Ponadto inaczej karmi się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzęta. Zatem warto kupić sprawdzone karmy od cenionych producentów. Wówczas nie będzie trzeba się niepokoić, co i w jakiej ilości przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy też mnóstwo czasu. Można wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociaków zazwyczaj najlepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona rzecz jasna zawierać sporo mięsa, ale też często rybę i warzywa, żeby mózg naszego pupila rozwijał się jak należy. Niezbędne są również witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to najlepiej ją zmienić. Szczególnie jeżeli nasz pupil cierpi po niej na biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na coś uczulony. W większości sklepów zoologicznych można kupić małe porcje z różnych firm, by móc je po kolei wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.

Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby oraz błyszczącą sierść. Karmę należy również właściwie dopasować do wieku. Inne minerały czy składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Musimy o tym pamiętać.