W jaki sposób interesująco spędzić urlop – czyli wypoczynek w siodle

Okres wakacji jest to czas kiedy dorośli chcą wysyłać swoje pociechy na różnego rodzaju obozy. To czas kiedy dzieci mają wolne od szkoły jak i mogą w pełni poddać się swoje pasji albo po prostu kiedy mogą odpocząć. Bywa bardzo wiele wszelkich koloni, na które można posłać pociechy: są to obozy pływackie, rowerowe albo choćby kolonie konne. Tak jak same nazwy przedstawiają, są to głównie kolonie sportowe, na jakich dzieci z energią spędzają czas.

kobieta z koniem
Aktualnie głównie popularne stały się kolonie konne, na których dzieci codziennie doskonalą sztukę jazdy konnej, www.patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne/ (www.patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne/)zadania związane z końmi. Co w dane zajęcia można zaliczyć? Otóż rano po śniadaniu, będą lekcje praktyczne, powiązane z obrządkiem koni. Na owych zajęciach dzieci uczą się w jaki sposób trzeba się opiekować końmi, jak je karmić a także jak pielęgnować. Więc wprawdzie nie jest to proste zadanie, tymczasem konie potrafią się zrewanżować.

Po porannych lekcjach praktycznych trwają zajęcia teoretyczne, na których instruktorzy uczą podopiecznych, w jaki sposób zachować się w ekstremalnych przypadkach. W dodatku dowiadują się w jaki sposób właściwie obchodzić się z koniem a także jak wydawać mu polecenia, żeby forma przekazu stała się dla niego zrozumiała. Po zajęciach teoretycznych głównie podopieczni posiadają przerw obiadową a później czas dla siebie. To głównie czas na odpoczynek i rozrywkę. Po troszkę luźniejszym czasie nastaje czas na główne zadania dnia, czyli jazda konna. Jak najbardziej wszystko zależne od lat i predyspozycji są dwie formy odbywania zajęć.

Można jeździć konno samemu lub z asekuracją doświadczonego instruktora. Pierwsze zajęcia są w zagrodzie (terenie zamkniętym), natomiast z czasem, kiedy instruktor przyuważy, że już owa grupa jest gotowa, zajęcia odbywają się na otwartej przestrzeni. Zazwyczaj są to oznaczone drogi, na których nie jeżdżą pojazdy mechaniczne. Po lekcjach dzieci mają do wieczora czas wolny. W przypadku młodszych dzieci, bywają dla nich planowane półkolonie jeździeckie – – jakich także dowiadują się o życiu jak rhttp://www.patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/ (http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/)