W jaki sposób odpowiednio tresować czworonoga

Gdy bierzemy do siebie do domu rozkosznego szczeniaka to, niezbyt myślimy o tym w jaki sposób go wytresować. Początkowo po prostu cieszymy się, że mamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo trzeba wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebna jest spora dawka pieszczot, więc trzeba się nim zaopiekować. Jednak o normalnej tresurze nie rozmyślamy. Jednak, jeżeli nie chcielibyśmy, żeby, kiedy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo by pies rzeczywiście był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psu pozwalać a później wszystkiego mu zabraniać. Istotne, by jednak od szczeniaka uczyć go dobrych zachowań. Oczywiście nie możemy wymagać od szczeniaka, żeby nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w mieszkaniu. Na początku trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na zewnątrz parę razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie mamy pojęcia, co robić, żeby porządnie tresować psa, to dobrze poczytać książki lub obejrzeć programy w TV, zyskamy wiele cennych wskazówek – warto zajrzeć tutaj.

A jeżeli chcemy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w najważniejszych aspektach, to warto iść do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje jak panować nad naszym pupilem.

Pies to poważna sprawa
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, zdaje nam się, że pies jest po prostu krnąbrny. Ale rzeczywistość jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Trzeba po prostu mieć świadomość jak wytresować psa.

Przeglądnij naszą stronę. Masz możliwość poczytać na niej nowe ciekawe posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości na zbliżony temat.

A wszyscy wiedzą, co robić, żeby pies w oczekiwany przez nas sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, żeby pies reagował musi poznać owe komendy – .

Nic nie przychodzi ot tak, jeśli chodzi o tresowanie psa. Gdy mamy świadomość, że samodzielnie nie damy sobie z tresowaniem psa, to najlepiej pójść do treserów. Treserzy psów są w stanie w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa powinniśmy brać pod uwagę, że my też będziemy musieli w pewien sposób dostosować swoje podejście do naszego psa.