W jakich okolicznościach nowoczesna elektroniczna obroża może okazać się przydatna?

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach różne nowinki technologiczne zawitały również do tego typu dziedziny jak kynologia? Istnieją specjalne innowacyjne obroże, jakie nie tylko niezwykle pomagają przy tresowaniu psa, lecz także sprawiają, że nie będziemy zmuszeni bać się, że pies zniknął bezpowrotnie podczas jakiegoś dłuższego Spaceru.
Tego typu obroża elektroniczna to urządzenie, z którym najpierw należy naszego czworonożnego pupila zapoznać tak, aby nie obawiał się nowego elektronicznego Urządzenia.

Działa ona jak wydłużenie ręki posiadacza. Konkretnie po naciśnięciu guzika, jaki znajduje się na pilocie do obroży, wysyłany jest niewielki impuls elektryczny, jaki powoduje, że wytrenowany wcześniej pies zaprzestaje robić nieodpowiednią czynność. Wspomniana elektroniczna obroża (propozycje) przydaje się w wielu wielokrotnie spotykanych okolicznościach. Dla przykładu w tym czasie, gdy pies ma skłonności myśliwskie i lubi biegać za napotkaną np. w lesie zwierzyną. Odmiennym wielokrotnie spotykanym dowodem są skaczące (z różnych powodów) na ludzi psiaki. Wtedy, żeby przywołać czworonoga do porządku, wystarczy jedynie naciśnięcie jednego przycisku. To niezwykle ważne dla klientów, którzy mogą nie przepadać za tego typu powitaniem przez naszego pupila.
obroża elektroniczna

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com

pies

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości okoliczności, kiedy takie obroże mogą się przydać jest niezwykle wiele, ale nie należy za często korzystać z takiej obroży.

Przecież wydawane psu komendy muszą być przejrzyste i proste do zrozumienia, z kolei włączanie wibracji, jakie następują po naciśnięciu wymienionego przycisku, mogą wzbudzić u psa konsternację. A tego typu obroża nie powinna służyć przecież do denerwowania naszego pupila.