Wyprawka dla małego kotka, czyli co kupić, aby zaopiekować się nowym domownikiem?

Posiadanie w domu psa czy kota to nie wyłącznie przyjemności, lecz też szereg obowiązków, o jakich powinniśmy pamiętać, jeżeli nasz zwierzak ma być uszczęśliwiony. Do kluczowych poza odwiedzinami u weterynarza, by podać potrzebne szczepionki i zweryfikować ogólny stan zdrowia naszego pupilka, należy również nabywanie niezbędnych rzeczy w sklepie zoologicznym. Jeśli w naszym domu ma pojawić się mały, przeuroczy kotek, sprawdźmy co będzie nam potrzebne.

karma dla zwierząt

Źródło: www.sxc.hu

To bez wątpienia właściwa karma, dostarczająca czworonożnemu przyjacielowi ważnych składników odżywczych, np. karma (zobacz: karma dla szczeniaka) Brit junior – karma brit junior dla psów. Nadaje się dla małych kociaków oraz gwarantuje im zdrowy wzrost. Ta karma z pewnością zasmakuje twojemu Mruczkowi, a różnorodny wybór smaków pozwala na urozmaicanie codziennych posiłków. Po drugie zwierzak musi gdzieś spać. Dla kotów rekomenduje się specjalne domki, w jakich będą czuć się bezpiecznie, lecz jeśli nie mamy miejsca, by taki ustawić, sprawdzi się także zwyczajne legowisko. Istotne, aby kociak bez problemu się w nim mieścił i aby było wygodne. W przeciwnym wypadku wychodząc rano z sypialni zauważymy, iż nasz mały tygrys rozłożył się na tapczanie w salonie, a tego zapewne nie chcemy. Pozwalanie kotu na niniejsze zachowania spowoduje, iż potem w ogóle nie będziemy mieć nad nim kontroli. Do listy zakupów należy również jak najbardziej dodać miseczkę na jedzenie i wodę, smycz, jeśli mieszkamy w większej miejscowości oraz boimy się, iż nie upilnujemy kotka i preparaty na pchły dla kota, w szczególności gdy będzie wypuszczać się na samodzielne przechadzki (polecamy te produkty). Możemy zakupić też jakieś niewielkie smakołyki, lecz nie za wiele, ponieważ zwierząt nie powinno się przekarmiać.

szczeniaczek

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Lepiej jest ustalić konkretne godziny oraz zawsze o tej samej porze napełniać kotu miskę. Gdy wybierzesz się do sklepu zoologicznego, zapewne wyszukasz jeszcze więcej artykułów, które zechcesz kupić swojemu pupilowi. To na przykład zabawki, kotki uwielbiają rozmaitego typu kolorowe piłki i myszki, którymi będą bawić się także wtedy, gdy nie będzie cię w domu, ponieważ na przykład pójdziesz rano do pracy. Warto zapewnić im w niniejszy sposób czas, aby nie czuły nudy oraz nie zniszczyły ci mebli lub dywanu.