Wyprawka dla zwierzaka

Decyzja o przygarnięciu do naszego domu nowego członka familii zapadła, zadecydowaliśmy zaopiekować się kociakiem. Wiadomo już, że będziemy go kochać oraz rozpieszczać, tymczasem nim zwierzak zjawi się w progach naszego domu, zadbajmy o to, aby skompletować wszystkie nieodzowne elementy kociej wyprawki. Nie jest to zawiłe, jednak musimy wiedzieć, co będzie przydatne. Co zatem musi znaleźć się w zestawie niezbędnych kocich akcesoriów? Z całą pewnością będzie to kuweta wraz z łopatką, właściwy żwirek, miski, transporter do przewożenia kotka (na przykład do lecznicy weterynaryjnej), a również jakieś zabezpieczenie na okno lub taras.

polecam stronę

Autor: Juanedc
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne są też dodatkowe rzeczy, tj.

Bardzo nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć ten tekst. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link kardiomiopatia rozstrzeniowa i przenieś się do następnej witryny.

zabawki dla kota (asortyment jest ogromny), posłanko (jednakże nie wszystkie zwierzęta go potrzebują) a także akcesoria pielęgnacyjne – szczegółowe informacje. Ważne są także drapaki dla kotów. Niżej omówię, czym pokierować się przy wyborze poszczególnych elementów wyprawki dla kotka.

Kuweta należy do koniecznego elementu wyposażenia wyprawki dla zwierzaka. W sprzedaży osiągalne są rozmaite modele kuwet. Pierwszym typem toalety kota będzie zwyczajna odkryta kuweta. Jej atutami są bezsprzecznie cena a także wielkość – będą to kuwety niedrogie oraz gabarytowo pasujące do najmniejszych nawet wnętrz. Jednak koty mają instynktowny odruch zakopywania swych odchodów, a poniektóre kopią w żwirku bardzo zawzięcie.

Wiąże się to z niezbędnością ciągłego porządkowania rozsypanego piasku. Również zapach unoszący się z tego typu kuwety będzie bardziej odczuwalny. Rozwiązaniem owej niedogodności może być kuweta kryta (w podobny sposób jak transporter). Jest ona co prawda troszkę droższa a w jej wypadku musimy wygospodarować więcej powierzchni w mieszkaniu, jednak problemy z podłogą zasypaną żwirkiem czy z niemiłym zapachem są zminimalizowane.

Kiedy wiemy już, którą chcemy kuwetę, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniego piasku. Rozróżniamy kilka typów żwirku: żwirek bentonitowy, drewniany (w postaci drewnianych granulek, częstokroć możemy tenże żwirek wyrzucać do toalety) oraz silikonowe granulki chłonące wilgoć. Wybór żwirku jest uzależniony więc od upodobań zwierzaka oraz naszych. Sprawdźmy parę rodzajów żwirku, a na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie.