York jako nowy członek naszej rodziny – jakie akcesoria powinniśmy zakupić?

Yorki to wyjątkowo wdzięczne i kochane pieski – właśnie dlatego dużo osób decyduje się na zakup pieska tej właśnie rasy.

Jednakże odpowiednia pielęgnacja Yorka jest dosyć kosztowna i wymagająca. Jakie akcesoria obroże dla psa i preparaty należy kupić, gdy w naszym domu pojawił się mały York?
Kucyk i dziewczynka

Autor: pxlcookies
Źródło: http://www.sxc.hu/
Najważniejszą kwestię stanowi właściwe żywienie naszego futrzaka, musimy zatem nabyć dobrą, pełnowartościową karmę. W przypadku Yorków właściwym wyborem jest karma Bosch Junior. Zawiera ona wszystkie potrzebne składniki odżywcze i mikroelementy, które są odpowiednie dla pieska i zagwarantują mu zdrowy rozwój. Karma Bosch Junior jest dość drobnoziarnista i charakteryzuje się miękkością – mały York z powodzeniem poradzi sobie z jej zjedzeniem.
Inna ważna sprawa to spacery. Każdy pies potrzebuje prawidłowej dawki ruchu – nawet tak mały jak York. Musimy zatem nabyć smycz dla Yorka i wychodzić z naszym futrzakiem na spacery – najlepiej 3 razy w ciągu dnia. Wbrew przekonaniom Yorki potrafią być dość silne, pomimo swojej drobnej budowy.

Dzisiaj rzeczywiście ciężko odnaleźć jest cenne dane, zatem powołaj się na praktyczne źródła (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79), które przyciągną Twoją uwagę.

Dobrze jest więc zadbać o to, by smycz dla Yorka była wytworzona z wytrzymałego, odpornego na przetarcie tworzywa- .

Sierść Yorków wymaga specjalnej pielęgnacji – częste kąpanie staje się więc niezbędne. Musimy jednak zakupić odpowiedni dla Yorka szampon, by nie podrażnić jego wrażliwej skóry.

Równie ważne jest także częste czesanie pupila. Dzięki czesaniu i kąpielom jego sierść stanie się błyszcząca i będzie się pięknie prezentować. Pamiętajmy, że czysty piesek to szczęśliwy piesek!