z jakiej przyczyny labradory są takimi niezastąpionymi psiakami?

Odgłos strzału a następnie zrywającego się nagle do odlotu myszołowa przyciągnął naszą uwagę. Spojrzeliśmy bystrym okiem na gałęzie okolicznych drzewek. Nie na długo wszakże, ponieważ za nami dał się dosłyszeć kolejny odgłos.

szkło

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com

Dźwięk łamanych gałązek oraz bezgłośny ryk upolowanego przed chwilą jelenia.
Nasz psiak wydawał się wyłącznie na to czekać. Nie oglądając się za nikim pomknął prędko w kierunku rosnących nieopodal drzew. A należy oznajmić, iż jest to wspaniały pies, jaki przynoszenie posiada w genach. Oraz w określeniu swojej odmiany. Doskonale wykorzystuje swe umiejętności jako pies smakołyki dla psa prozoo do polowania. Kupiliśmy go jakiś okres temu w miejscu, które reklamuje się pod nazwą hodowla labradorów. Uradowaliśmy się, gdyż długo szukaliśmy psa idealnego. Tego typu jak ten. Pies odmiany hodowla labrador retriever doskonale sprawdza się też jako pies ratunkowy, jako przewodnik dla ludzi niewidomych czy jako szukający zakazanych używek psiak policyjny. Psy wywodzące się z rasy hodowla labradorów są bardzo przyjazne osobie, lecz umieją też bronić osobę ludzką wtedy, gdy należy. Oraz jeszcze jego prezencja. Przynosi na myśl nieco pomniejszego niedźwiedzia arktycznego. Zapewne nie jeden wabi się tak jak nasz Yeti. Każda hodowla (alpakoterapia Bujenka) labradorów winna prowadzić też szkolenia tego typu, jak odbył w przeszłości nasz Misiek – hodowla labradorów (więcej na Perfect Breed).
Był to specjalistyczny kurs o nazwie socjalizacja szczeniąt. Wszystko, czego się wtedy wyuczył, obecnie przynosi niezwykłe rezultaty. Poznawanie ludzi spoza stada z jednoczesnym kojarzeniem ich z pozytywnymi uczuciami. Taka socjalizacja szczeniąt to również spacerowanie w gości lub proszenie ich do siebie. Karmienie oraz głaskanie psiaka przez innych ludzi, wszakże tylko jako bonus za przeprowadzenie jakiegokolwiek polecenia, przykładowo „siadaj” lub „daj łapkę”. Zapoznawanie innych psiaków i uczenie się ich języka – na temat socjalizacji szczeniąt.

Odwiedzanie jak największej ilości innych miejsc. Na niniejszym akurat polegała taka socjalizacja szczeniąt. Wszakże to nie wszystko. W jej ramy zaliczało się poza tym uczenie psa, iż głośne odgłosy nie są niedobre i przykładowo zapoznawanie różnych innych rzeczy.