Zadbaj o własną posesję, poskrom niesfornego czworonoga

To zaiste piękna chwila, w której wprowadzamy się do własnego domu. Naszą radość dopełni piękny jak również posłuszny pies. Mało kto jednak wie, iż z początku niewinne szczeniaczki mogą być najprawdziwszymi szkodnikami.

zboża

Źródło: pixabay.com

Dorastający psiak, wiedziony przez zew przygody, może wychodzić na niebezpieczne a także długie włóczęgi po sąsiednich posesjach. Może również psuć nasze ogrodzenie, warzywnik lub starannie pielęgnowany ogródek. Gdy nasz pies jak zadbać o stawy psa jest nieposłuszny a także niszczy to, co spotka na swojej drodze, dobrze jest prosić o pomoc fachowego behawiorystę. Podpowie on nam jak egzekwować posłuszeństwo od psiaka. Praca z behawiorystą często jest jednak długa. Konieczny wówczas może stać się godny zaufania pastuch dla psa. Jest to niewidoczne, elektryczne ogrodzenie. Złożone jest z drutu, specjalnej obroży a także centrali zasilającej. Za pomocą drutu wyznaczamy pole wybiegu psa. Drut ów możemy zawiesić na ogrodzeniu labo zakopać w ziemi.
cats

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
pastuch dla psa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Mechanizm ten działa w nieskomplikowany sposób. Gdy pies (zobacz również – hurtownia zoologiczna online) zbliża się do wytyczonego drutem ogrodzenia, emitowany zostaje dźwięk ostrzegawczy. Jeżeli to nie przynosi skutków, wysyłane będą impulsy elektryczne. Profesjonalny pastuch dla psa możemy stosować także w środku posesji, przykładowo może okalać nasz ogródek lub pięknie przystrzyżone klomby i krzewy. Trzeba dopasować typ pastucha do wagi czworonoga, aby impulsy elektryczne nie były zbyt bolesne. Należy również dobrać zestaw do długości planowanego ogrodzenia.

Warto nabyć pastucha z uziemieniem, chroniącym przed wyładowaniami atmosferycznymi. Jeśli nasz pupil kocha pluskać się w wodzie, warto zakupić obroże wodoodporne. Pastuch jest idealną ochroną naszego psa oraz naszych roślin.