Założenie stadniny koni to nie interes – to zazwyczaj pasja oraz miłość do tych zwierząt, która trwa całe pokolenia

Prowadzenie stadniny to najczęściej wyczerpująca harówka. Zazwyczaj jest to zajęcie od świtu do nocy i to bez jakichkolwiek dni urlopu. Należy zajmować się wszystkimi zwierzakami i karmić również źrebaki.

pasza dla źrebiąt
wolfik, sklep zoologiczny
Konie to najczęściej pasja, która ciągnie się przez całe życie i niejednokrotnie przeistacza się w sposób na życie. Założenie stadniny to dosyć kosztowna rzecz, ale zwykle porywają się na to całe rodziny, które trudnią się tym zajęciem z pokolenia na pokolenie. Czasami końmi zajmują się dziadkowie, rodzice i nawet wnuki.

Jeżeli zamieszczone tutaj wiadomości dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na omówienie (http://www.animalab.pl/komory-laminarne), które przeczytasz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Bakcyla mają możliwość złapać już będąc w szkole. Maluchy są w stanie zajmować się takimi samymi maluchami jak one – źrebakami. Mogą je karmić i wyprowadzać na Spacer. Tak tworzy się przyjaźń oraz chęć naszych dzieci, by w przyszłości ciągnęły nasz interes i dbały o konie. W trosce o młode osobniki najważniejsza jest pasza – wbogacanie solą – dla źrebiąt. Musi być ona bogata w różne substancje odżywcze. Zazwyczaj chodzi o białko oraz wapń, a następnie o przeróżne potrzebne minerały. Paszę musimy aplikować co najmniej dwa – trzy razy każdego dnia, aby młodziak rozwijał się jak należy. Chodzi najczęściej o poprawny przyrost kości i masy mięśniowej, ale też ścięgien.

Jeżeli zainwestujemy w rozwój naszego źrebaka od pierwszych tygodni jego życia, to potem będziemy mogli mieć nadzieję na to, że będzie on zdrowym i pięknym okazem, który zapewni naszej stadninie znakomity rozgłos oraz pieniądze. Jeśli źrebak będzie prawdziwym mistrzem, to będziemy mieli możliwość zgłaszać go do przeróżnego typu konkursów.