Zapewnij swemu czworonogowi optymalne warunki higieniczne, nabywając dobry żwirek drewniany

Opiekunowie zwierząt są bardzo przywiązani do swych czworonogów i niejednokrotnie chcą zapewniać im to, co najlepsze. Dotyczy to w równym stopniu pożywienia czy komfortowych legowisk, fajnych zabawek i przysmaków, jak również dogodnych warunków skorzystania z toalety. Właściciele kotów nabywają dla nich profesjonalne żwirki do kuwet.

Żwirek niesie dużo korzyści

Wykorzystanie żwirku do kociej kuwety niesie dużo korzyści, zarówno dla pupila, jak także dla jego opiekuna. Żwirek pozwala zachować czystość w kociej toalecie i znacząco upraszcza sprzątanie po pupilach. Jego użycie właściwie neutralizuje także wonie dobywające się z kuwetki, dzięki czemu w łazience albo w innym miejscu, w którym ona stoi, łatwiej będzie utrzymać świeże powietrze. Ma to znaczenie też dla kota, ponieważ niektóre zwierzęta nie chcą załatwiać się w zabrudzonym miejscu, a zastosowanie właściwie dobranego żwirku pomaga efektywnie wyczyścić kuwetę, wynosząc tylko zbrylone nieczystości.

kot

Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Do własnej dyspozycji mamy przeróżne żwirki

Obecnie żwirki dla kota nabędziemy we wszelkich sklepach z artykułami dla czworonogów, jak również w znaczniejszych supermarketach.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej acana bez zbóż o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Szeroki okazuje się także wybór produktów dla kotków, dzięki czemu każdy właściciel bez kłopotu wybierze artykuły optymalne dla potrzeb przyjaciela – zerknij tutaj . Nowoczesny żwirek drewniany dla kota będzie doskonały w wypadku tych właścicieli zwierząt, którzy pragną wyrzucać zabrudzenia prosto do sedesu. Wspomniany żwirek nie zapcha przewodów kanalizacyjnych oraz gwarantuje szybkie oraz niekłopotliwe sprzątanie.

Jaki żwirek wybrać?

Właściciele kotów stają przed niełatwym wyzwaniem: jaki żwirek zakupić dla swego ulubieńca. Żwirek drewniany występuje w postaci drobnych trocin lub wałeczków. Pod wpływem nieczystości zbryla się, co można komfortowo spożytkować, aby na bieżąco sprzątać kocią toaletę, albo spyla się i opada na sam spód kuwety. Żwirki drewniane wyróżniają się miłym oraz delikatnym żywicznym zapachem, świetnie radzą sobie z neutralizowaniem woni. Zdarza się, że koty nie akceptują żwirków niezbrylających się, bo powstający pył spada na dno kuwety i kot wyczuwa w nich nieświeży zapaszek.

Czasem niełatwo jest znaleźć rzeczywiście unikalne źródło, więc jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to śmiało kliknij tutaj!

Alternatywą dla żwirków drewnianych bywają produkty silikonowe, sepiolitowe oraz bentonitowe.